Loading...

تأکید سناتورهای آمریکایی بر نقش رژیم ایران در جنگ غزه

image
11-10-2023

تأکید سناتورهای آمریکایی بر نقش رژیم ایران در جنگ غزه

سناتور بن کاردین و سناتور تد کروز، در سخنانی با تأکید بر نقش رژیم ایران در جنگ غزه اعلام کردند که نباید بگذاریم تروریستها برنده شوند.
سناتور بن کاردینِ، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در مصاحبه‌یی با شبکه خبری سی.ان.ان در روز سه‌شنبه ۱۸مهر، پیرامون نقش عملیاتی رژیم ایران در جنگ غزه گفت: «ما می‌دانیم که جمهوری اسلامی با حمایت‌های طولانی‌مدت، به سازمان حماس برای انجام عملیات تروریستی، ظرفیت داده بنابراین واضح است که رژیم ایران در مورد حملات حماس، مسئولیت دارد».
در همین حال سناتور تد کروز، در گفتگو با برنامه اینترنتی «مگان کلی» پیرامون جنگ در غزه تصریح کرد: «دلایل زیادی برای خشمگین شدن وجود دارد، اما یکی از اساسی‌ترین دلایل آن است که دولت جو بایدن تقریباً ۵۰میلیارد دلار به حساب جمهوری اسلامی ریخته است. بایدن حاضر نشد تحریم‌های فروش نفت را اعمال کند به همین دلیل جمهوری اسلامی اکنون روزانه دو میلیون بشکه نفت می‌فرو شد و مجموعاً تمام آن ۵۰میلیارد دلار پولی که به دست آخوندها رسیده، برای موشک‌هایی که امروز اسرائیلی‌ها را می‌کشد، هزینه شده است».

 در یک موضع گیری دیگر ، مایکل مک کال، رئیس کمیته خارجی مجلس نمایندگان آمریکا  روز سه شنبه ۱۸مهر پس از شرکت در جلسهٔ شورای عالی امنیت ملی آمریکا گفت: رژیم ایران پشت حمله به اسراییل است. همه راه‌ها به رژیم ایران ختم می‌شود. اگر به تجهیزات و موشک‌هایی که از غزه، توسط حماس شلیک می‌شوند، نگاه کنید، آنها ساخت رژیم ایران هستند. ۱۰۰ میلیون دلار در سال صرف آموزش حماس می‌شود و حماس دست به حمله زده است.