Loading...

بحث ايران در پارلمان آلمان و حملات اپوزيسيون به وزيرخارجه و احزاب حاكم

image
26-09-2023

بحث ايران در پارلمان آلمان و حملات اپوزيسيون به وزيرخارجه و احزاب حاكم

23 سپتامبر 2023 برلين ـ 

نمایندگان پارلمان آلمان (بوندستاگ) روز چهارشنبه ۲۹ شهریور (۲۰ سپتامبر) یاد مهسا امینی را گرامی داشتند و بار دیگر سرکوب معترضان در طول یک سال گذشته در ایران را محکوم کردند.

آنیشکا بروگر، نایب‌رئیس فراکسیون سبزها در پارلمان فدرال آلمان با تقدیر از مردم ایران گفت: «برای شجاعت شکست ناپذیر کسانی که دولت تروریستی را به چالش می کشند احترام زیادی قائلم. ما تنها می‌توانیم در مقابل شجاعت آنها تعظیم کنیم.»

                  Image  

آنیشکا بروگر، نایب‌رئیس فراکسیون سبزها

آلمان در طول یک سال گذشته و با آغاز اعتراضات پس از قتل مهسا امینی به روش‌های مختلف سرکوب خشونت‌آمیز معترضان و خبرنگاران توسط نیروهای حکومتی را محکوم کرده است.

آنالنا بربوک وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرده بود که کشورش و اتحادیه اروپا به دنبال افزودن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی هستند 

در مقابل نمایندگان احزاب اپوزیسیون نیز از ائتلاف دولتی انتقاد کردند. نوربرت روتگن، از حزب دمکرات مسیحی گفت که "ایرانیان احساس می‌کنند که فراموش شده‌اند و تحریم‌ها هیچ نتیجه‌ای ندارند".

نوربرت روتگن، همچنین بار دیگر از دولت آلمان خواست تا برای قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا تلاش کند.

  Image

نوربرت روتگن از حزب دمکرات مسیحی

دورورته بِر نماینده حزب سوسیال مسیحی در پارلمان نیز از دولت این کشور خواست تا "سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهد" و به "سیاست مماشات" با جمهوری اسلامی خاتمه دهد.

گفتنی است، وزیر خارجه آلمان چند روز پیش با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود: «حتی اگر که اعتراضات ایران از تیتر خبرها محو شده باشد، ما مردم ایران را تنها نخواهیم گذاشت.»

دورورته بِر با انتقاد از رفتار دولت در قبال ایران گفت، سیاست خارجی این کشور مطابقتی با آنچه وزیر امور خارجه ادعا می‌کند، ندارد.