Loading...

پليس آلمان : كشف بزرگ ترين محموله هروئين قاچاقي از مبدأ ايران

image
10-09-2022

پليس آلمان : كشف بزرگ ترين محموله هروئين قاچاقي از مبدأ ايران

در ارتباط با این محموله بزرگ هروئین کشف شده در آلمان، 5 نفر از جمله یک تبعه ایرانی 35 ساله دستگیر شده‌اند

روزنامه آلمانی «بیلد» از کشف و ضبط 700 کیلوگرم هروئین در بندر هامبورگ توسط ماموران پلیس آلمان خبر داده است. گفته می‌شود این بزرگترین محموله هروئین قاچاقی است که تا کنون در آلمان و اروپا کشف شده است.

اداره پلیس جنایی فدرال و دفتر دادستان عمومی درسدن در آلمان روز جمعه 18 شهریور، از کشف و ضبط این محموله بزرگ‌ هروئین قاچاقی به اروپا خبر دادند که در تاریخ این قاره بی‌سابقه است.

بنا بر گزارش بیلد، در رابطه با این پرونده قاچاق مواد مخدر، تاکنون 5 نفر دستگیر شده‌اند که یکی از آنها تبعه ایرانی 35 ساله‌ای که گفته می شود در حمل و نقل مواد مخدر از هلند به آلمان نقش داشت.

به گفته روزنامه بیلد رئیس باندی که این قاچاق را به اروپا انجام داده، فردی 40 ساله و با تابعیت ترکیه و صربستان است.

همچنین یک آلمانی 54 ساله نیز در میان افراد دستگیر شده است که بنا به گزارش‌ها از طریق شرکت خود اقدام به وارد کردن این محموله مواد مخدر کرده است.

یک شهروند 53 ساله ترکیه‌ای نیز که گفته می‌شود به عنوان واسطه عمل می‌کرده نیز در همین رابطه دستگیر شده است.

پلیس جنایی فدرال آلمان این محموله 700 کیلویی هروئین را در حین بازرسی یک کانتینر حمل و نقل در اواخر ماه گذشته میلادی در بندر هامبورگ در شمال آلمان کشف کرده است.

كشف بزرگترين محموله قاچاق هروئين از مبدأ ايران 2

گفته می‌شود مافیای دخیل در این قاچاق عظیم هروئین، به صورت گسترده‌ای این‌کار را از ایران به آلمان انجام می‌داد تا از این کشور به‌عنوان پایگاهی برای توزیع در سراسر اروپا استفاده کند.

بنا بر گزارش‌ها، مرکز اصلی فعالیت این باند مافیایی در منطقه درسدن بزرگ بوده و به همین دلیل هم دادستان عمومی درسدن در ارتباط با این پرونده وارد عمل شده است.

اداره پلیس جنایی فدرال آلمان از بازرسی هم‌زمان بیش از 10 آپارتمان و محل تجاری در درسدن و اطراف آن، در منطقه کمنیتس، در هامبورگ و در هلند طی روز و شب جمعه خبر داده است.

پلیس می‌گوید، بازرسان در این عملیات اسناد دست نوشته، لپ‌تاپ، کارت حافظه، گوشی‌های هوشمند و همچنین چند خودرو و دارایی‌های مربوط به قاچاقچیان را ضبط کرده‌اند.