Loading...

کینه کشی خامنه ای از سوئد در قبال محاکمه رئیسی

image
24-08-2022

کینه کشی خامنه ای از سوئد در قبال محاکمه رئیسی

پليس سوئد روز دوشنبه اعلام كرد يك كيسه حاوي مواد منفجره در پاركي در استكهلم در جريان يك جشنواره فرهنگي سالانه پيدا شد. پليس تحقيقات را در اين باره آغاز كرده است اما محتواي كيسه را «خطرناك» ارزيابي كرد.  به گفته پليس، منطقه اطراف محاصره شده و برخي مسيرها بطور موقت بسته شد و تيم خنثي سازي بمب محتويات كيسه حاوي مواد منفجره را خنثي كرد.

پليس گفت اين بسته انفجاري در ساعت 9 و 40 دقيقه يكشنبه شب در نزديكي جشنواره اي پيدا شد كه براي 5 شب در جريان بود و در آخرين شب شامل يك كنسرت و خواننده ايراني ميشد

 به نوشته سوئد پست پليس گفت: ما منطقه‌اي در اطراف اين كيسه را مسدود كرده‌ايم تا امنيت ملي بتواند بمب‌هاي آن را بررسي كند زيرا افراد زيادي امشب بيرون هستند و جشنواره فرهنگي در حال حاضر در اين مكان در حال برگزاري است. بر اساس اطلاعات داده شده به اكسپرسن Expressen، بايد كابلهايي در كيف وجود داشته باشد.

يك مقام پليس خاطرنشان كرد ما توانستيم خيلي سريع مردم را از اين مكان دور كنيم.

تلویزیون شبکه خبر رژیم -۳۱ مرداد ۱۴۰۱

از سوي ديگر تلويزيون رژيم ايران روز دوشنبه 31 مرداد خبر داد كه وزير خارجه آخوندها سفير سوئد در تهران را احضار كرده و به او گفته است حميد نوري بايد فوراً آزاد شود.

گوینده رژيم: وزیر امور خارجه کشورمان سفیر سوئد در تهران را به حضور پذیرفت و تاکید کرد حمید نوری باید فورا آزاد شود آقای امیر عبداللهیان با اشاره به آخرین وضع روابط دو کشور فرایند و رای غیرقانونی دادگاه آقای حمید نوری را غیرقابل قبول خواند و برضرورت تبرئه کامل و آزادی فوری این تبعه ایرانی تاکید کرد وزیر امور خارجه همچنین برخورداری آقای نوری را از حقوق اولیه از جمله دسترسی پزشکی و تسهیل تماس های خانوادگی خواستار شد سفیر سوئد هم با قول انعکاس سریع موضوع به دولت خود سیاست کشورش را ادامه مشورتها  برای حفظ و ارتقاء روابط با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد

منبع: تلويزيون  تلویزیون شبکه خبر(رژیم): ۳۱/۵/۱۴۰۱