Loading...

آخرین اخبار جنگ در اوکراین و آمار تلفات سنگین روسیه

image
16-06-2022

آخرین اخبار جنگ در اوکراین و آمار تلفات سنگین روسیه

نيروهاي روسيه روز دوشنبه آخرين راه مواصلاتي شهر سيويرودونتسك را مسدود كردند. به گفته فرماندار محلي منطقه لوهانسك، با انهدام آخرين پل منتهي به سيويرودونتسك توسط نيروهاي روسيه كه اكنون كنترل 70درصد شهر را در دست دارند، ساكنان شهر در محاصره كامل قرار گرفته و امكان كمك رساني به آنها غير ممكن شده است.

فرماندار محلي منطقه لوهانسك در شرق اوكراين با انتشار ويدئويي اعلام كرد كارخانه آزوت نيتروژن واقع در غرب شهر سيويرودونتسك هدف توپ باران روسيه قرار گرفت. در اين كارخانه 600 كارگر كارخانه و 600 تن از ساكنان شهر سيويرودونتسك از جمله 40 كودك پناه گرفته اند.

ارتش روسیه شهر باخموت Bakhmut اوکراین را گلوله‌باران کرد. در این گلوله‌باران ، یک هتل و یک مرکز پزشکی آسیب‌های شدیدی دیدند. در همین حال خبرگزاری‌ها گزارش دادند ارتش روسیه به این گونه حملات خود افزوده است.

زلنسكي رئيس جمهور اوكراين در پيام ويدئويي دوشنبه شب خود گفت: ما در آستانه آغاز صد و دهمين روز جنگ هستيم. تا كنون بيش از 1000 شهر و روستا را از اشغال روسيه آزاد كرده ايم. از جمله بخش وسيعي از منطقه خرسون. پيشروي اشغالگران در جنوب را متوقف كرديم و در حال حاضر به رغم برتري تسليحاتي و تجهيزاتي آنها، در دونباس نيز به نبرد در مقابل آنها ادامه مي دهيم. قيمت جنگ در دونباس براي ما بسيار سنگين و دهشتناك است... ما راهي جز جنگ و پيروزي نداريم و همه مناطق اشغال شده را آزاد خواهيم كرد.

کی یف ایندپندنت نوشت: تلفات جنگی روسیه در اوکراین به ۳۲هزار و 300نفر رسید.  همچنین 213هواپیما، 1432تانک و 178هلیکوپتر منهدم شدند.