Loading...

ايران - پاريس - کنفرانس به‌مناسبت ماه مبارک رمضان ولایت فقیه بزرگترین دشمن اسلام، صلح و برابری متحد با قیام و مقاومت ایران برای جمهوری دموکراتیک

image
31-03-2023

ايران - پاريس - کنفرانس به‌مناسبت ماه مبارک رمضان ولایت فقیه بزرگترین دشمن اسلام، صلح و برابری متحد با قیام و مقاومت ایران برای جمهوری دموکراتیک

محمد بن عیضه شبیبه وزیر اوقاف یمن

درود مردم یمن به مردم مقاوم ایران

که در برابر افراط‌گرایی قیام کرده‌اند

علیه کسانی که لباس اسلام می‌پوشند ولی دورترین افراد از اسلام هستند

همه باید در مقابل این رژیم باطل بایستیم

محمد بن عیضه شبیبه وزیر اوقاف یمن

محمد بن عیضه شبیبه وزیر اوقاف یمن

سپاس خدای را و درود و سلام بر پیامبر خدا

ای برادران گرامی و شریف!

در این ماه مبارک و شریف و در این جلسه مبارک و در این افطاریه مبارک، سلام و رحمت و برکات خدا بر شما باد

من از یمن به شما سلام می‌کنم. درود همهٔ مردم یمن را به شما می‌رسانم. به همین مناسبت به مردم مقاوم ایران که در برابر افراط‌گرایی قیام کرده‌اند، درود می‌فرستم.

آنچه در یمن می‌گذرد، تصویر کوچکی است از آنچه در ایران می‌گذرد. آنچه در صنعا می‌گذرد مانند آن چیزی است که در تهران اتفاق می‌افتد. آن‌هایی که در صنعا هستند، با تآسف بسیار دست‌پروردهٴ (رژیم) تهران هستند. مصیبت و فجایعی که داریم مشابه همدیگر است. ما مردم یمن در مقابل شبه‌نظامیان حوثی افراطی، نژادپرست و تروریست مقاومت می‌کنیم و شما مردم بزرگ ایران در مقابل این رژیم ظالم، دیکتاتور و افراطی مقاومت می‌کنید، که مدعی (دفاع از) حقوق الهی است.

درود می‌فرستم به شما، درود می‌فرستم به مبارزه شما، درود می‌فرستم به تلاش شما و درود می‌فرستم به آنچه انجام می‌دهید، از شورش و انقلاب علیه باطل و نژادپرستی و دیکتاتوری علیه مدعیان دفاع از حقوق الهی که به مساوات بین انسان‌ها معتقد نیستند. و علیه کسانی که لباس اسلام می‌پوشند ولی دورترین افراد از اسلام هستند.

بر شما پوشیده نیست که رژیم ظالم و دیکتاتور ایران نزدیک به ۳۰هزار نفر از اپوزیسیون ایران را در زندانها کشته و اعدام کرده است. رژیم ایران به اسم انقلاب و صدور آن بلا را به منطقه آورد. چه اتفاقی افتاد؟ در عراق دخالت کرد و عراق را ویران کرد. در سوریه دخالت کرد و سوریه را ویران کرد. در لبنان دخالت کرد و لبنان را ویران کرد. در یمن دخالت کرد. این‌جا جنگ‌ها و مشکلات از زیر عمامهٔ خمینی است که یمن را ویران می‌کند.

همه این آشفتگی‌ها، نام‌ها و القاب، فاسد، پوچ و با ارزش‌ها، اخلاق، و عقل انسان‌ها ناسازگار است. تا زمانی‌که که این رژیم باقی است برای منطقه مضر است، برای مردم ایران و برای انسان به‌عنوان یک انسان مضر است. از این رو، همه باید در مقابل این رژیم باطل بایستیم. علیه این نژادپرستی و این دیکتاتوری بایستیم و به کسانی که مدعی اسلام هستند، بگوییم که دروغ می‌گویند، اسلام پاک‌تر و والاتر از این است که از زیر عمامهٔ فاسد خمینی بیرون آید. عمامه‌یی که کشت و ویران کرد.

بیشتر از هشت سال جنگ بین عراق و ایران به‌خاطر این عمامه بود. عمامهٔ نفرت. عمامهٔ بدی، عمامهٔ نژاد‌پرستی، عمامه‌یی که می‌خواهد انسان را در برابر خودش به کرنش بکشاند.

مردم ایران در برابر این رژیم مقاومت می‌کنند، ما در یمن شبه‌نظامیان حوثی را که دست‌پروردهٴ خمینی و انقلاب خمینی هستند، رد می‌کنیم. چون خلاف کرامت است. علیه انسان‌ها، علیه حقوق است، چون نژادپرست است، چون طبقاتی است.

در حالی‌که اسلام مبشر صلح است. عدالت است، حقوق است، پس من درود می‌فرستم به مجاهدت شما، درود می‌فرستم به تلاش شما و درود می‌فرستم به کاری که انجام می‌دهید. از شما و از همهٔ حاضران تشکر می‌کنم و سلام و درودهای ما نثار حضرت محمد پیامبرمان باد.

دکتر عید نعمات

نماینده پارلمان اردن

ما ایمان داریم که رهبری ایران آینده در صورت پیروزی این انقلاب

کسی است که در راه این ملت و میهن جان‌فشانی و فداکاری کرده است

و این همان مقاومت ایران است که ما در اشرف۳ دیدیم

و آنچه که در طرح خانم مریم رجوی آمده است

دکتر عید نعمات نماینده پارلمان اردن

دکتر عید نعمات نماینده پارلمان اردن

بسم الله الرحمن الرحیم

والصلاة والسلام علی النبی الأمین

برای همگی به‌مناسبت فرا رسیدن این ماه پر فضیلت،

ماه رحمت و مغفرت، از خداوند خیر و برکت مسئلت دارم

باشد که خدا به ما بازگرداند و محقق کند همه آرزوهای خلق‌ها برای آزادی، عدالت، امنیت و ثبات را

حضار گرامی، صاحب منصبان

به همگی شما در این گردهمایی صادقانه درود می‌فرستم

که در آن همبستگی و حمایت خود را از مردم آزاده ایران ابراز می‌داریم.

مردمی که در قیام پر برکت خود در تلاش هستند آنچه که خواسته ملت ایران است را محقق کنند.

آنچه که خواست مردم ایران است. همان ایران آزاد و دموکراتیک است که شهروندان خود را در مقام انسانی اعتلا بخشد و برای آنها کرامت مورد نظر را محقق می‌نماید

هم‌چنین حق همسایگی را در رابطه با همسایگان حفظ و به آنها احترام می‌گذارد و از هر گونه دخالت مستقیم و غیرمستقیم در پیرامون خود به‌دور باشد. و این انقلاب از ۷ماه پیش بر این مبنا شکل گرفت و نه برای حجاب که برخی مروج آن هستند و به قشر مشخصی نیز محدود نمی‌شود بلکه به سراسر ایران تعمیم یافته است از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب آن درست است که محرک اصلی آن جوانان بودند اما آنچه که اثبات گردید تعمیم آن به تمامی اقشار مردم ایران و امتداد آن به تمامی اقصی نقاط ایران بود. همانا ما ایمان داریم که رهبری ایران آینده در صورت پیروزی این انقلاب، و تحقق اهداف آن از درون مردم ایران است و کسی خواهد بود که در راه این ملت و میهن جان‌فشانی و فداکاری کرده است و درمی‌یابیم که این همان مقاومت ایران است که ما در اشرف۳ دیدیم

و آنچه که ما نسبت به آن و تاریخ با شکوه آن اطلاع داریم و آنچه که در طرح خانم مریم رجوی آمده است

و آنچه که در خارج ایران برای به میدان آوردن رهبران قبلی ترویج می‌کنند

در جهت منافع ایران و مردم آن نیست و هدف از طرح آن فریب جهان و به گمراهی‌ کشاندن آن از واقعیت مسائل در ایران و اختلال آگاهانه در آینده انقلاب است.

برادران شرکت‌کننده؛

ما در سمت حقیقت می‌ایستیم که آن را در حقانیت مردم ایران می‌بینیم در رقم‌زدن سرنوشت‌شان و عدالت آرمانشان که انقلابیون قیام به آن ایمان دارند، می‌بینیم و به این نیز ایمان داریم که خلق‌ها سرنوشت خود را رقم زده و آینده آن را ترسیم می‌کنند پس این خلقها هستند که پیروز می‌شوند آن‌گاه که خلقی زندگی را اراده کنند،

سرنوشت ناگزیر است که به‌خواسته‌های آنها گردن نهد پس تاریکی‌ها ناچار زدوده می‌شود و بندها بی‌شک در هم می‌شکنند.

خداوند همگی شما را طول عمر بدهد و ثابت‌قدم نگه دارد.

سال نو مبارک

دکتر اسما الرواحنه نماینده پارلمان اردن

خانم مریم رجوی پرچم آزادی و انقلاب ایران را به دوش می‌کشد

و به دفاع از آرمانهای آن می‌پردازد

وقتی از اشرف ۳ بازدید کردم زنان مجاهد متعهد را دیدم

زنانی که برای جامعهٔ خود فداکاری می‌کنند

می‌جنگند و مجاهدت می‌کنند

این زنان از همه چیز خود دست شسته

و آرمان مردم ایران و عدالت و آزادی را پیشه خود کرده‌اند

دکتر اسما الرواحنه نماینده پارلمان اردن

دکتر اسما الرواحنه نماینده پارلمان اردن

بسم الله الرحمن الرحیم

درود و سلام به سرورمان محمد و خاندان و یاران پاکش

سلام و برکت و رحمت خداوند بر شما باد

فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر شما مبارک باد

و انشا الله خداوند آن را برای ما و شما پر برکت و مبارک بگرداند

خوشحالم که در این شب ویژه ماه مبارک رمضان با شما صحبت می‌کنم که در آن موضوع رهبری زنان را بحث خواهیم کرد.

زن در صدر اسلام دارای وجه تمایز بزرگی بود، زیرا خداوند متعال برای زنان حقوق بسیاری مقرر کرده است. زنان حقوقی دارند و وظایفی بر عهدهٔ آن‌هاست.

زن حق دارد در ساختن جامعهٔ خود عنصری سازنده باشد، وقتی خداوند در قرآن کریم انسان را خطاب قرار می‌دهد، زن و مرد را یکسان مورد خطاب قرار می‌دهد و می‌فرماید: ای مردان و زنان صادق، مردان و زنان مؤمن. یعنی تنها بر روی یک عنصر از آنها تأکید نمی‌کند بلکه بر زنان و مردان تأکید می‌کند. ما اکنون معتقدیم که این یک فرآیند مکمل است، زیرا او به زنان حقوقی داده و بر این زنان وظایفی مقرر کرده است. به همین دلیل می‌بینیم که زنان در اوایل اسلام، مقام وزارت، قضاوت، فقیه، شاعری و مجاهدت را به‌عهده داشتند. پس خداوند سبحان در اسلام امتیازات ویژه‌یی به زن داده است.

مثال امروز ما در این دوران این است که می‌بینیم که زنان رنج زیادی می‌کشند. می‌بینیم که زنان در سراسر جهان تحت ظلم و ستم هستند. هم‌چنین آنها قربانی جنگ‌ها می‌شوند. زنان برای دفاع از خود و دفاع از میهن خود به‌حرکت در آمده‌اند، آنها مبارزان و مجاهدان آزاده‌یی بودند و پرچم تغییر را به دوش می‌کشیدند.

نمونهٴ بارز آنچه ما در مورد آن صحبت می‌کنیم، امروز خانم مریم رجوی است که پرچم آزادی انقلاب ایران را به دوش می‌کشد و به جهان سفر می‌کند برای دفاع از آرمانهای آن و متقاعد کردن رهبران جهان به اهمیت مسئلهٔ زنان.

مدتی پیش، از آنچه در ایران در بارهٴ سرکوب زنان رخ داده مطلع شدیم. و دیدیم که با حجاب و بی‌حجاب در مقابل آن ایستادند. و خواستار رهایی فکری شدند و خواستار این شدند که در جامعه‌شان برای ساختن، نیروی واقعی باشند موضوع حجاب یا غیرحجاب نیست بلکه موضوع سلطه و اشتباه محاسبه در مسأله به‌کارگیری قدرت در محل نامناسب است

وقتی از اشرف۳ بازدید کردم، زنان مجاهد متعهد را دیدم که در مقابل‌شان سر تعظیم فرود می‌آورم، زنانی که برای جامعهٔ خود فداکاری می‌کنند، همان‌طور که دیدم زنان در اشرف۳ می‌جنگند و مجاهد هستند.

این زنان از همه چیز دنیا دست شسته و آرمان مردم ایران، آرمان دفاع از اجزای جامعهٔ ایران و عدالت و آزادی را پیشه خود کرده‌اند. با درود و محبت و احترام بسیار به آنها و به زنان سرکوب‌شدهٔ جهان و به‌زنانی که مبارزه و مجاهدت می‌کنند در جامعه‌شان و برای میهن‌شان.

در پایان سخنانم به خانم مبارز مریم رجوی و خواهران مبارز در اشرف۳ درود می‌فرستم.

درودها و احترام خود را نثار شما می‌کنم

ایلی مارونی وزیر پیشین جهانگردی لبنان

شما تلاش می‌کنید یک تغییر دموکراتیک ایجاد کنید

و خواسته‌های مردم ایران

برای عدالت، برابری، آزادی و دموکراسی را محقق کنید

ایلی مارونی وزیر پیشین جهانگردی لبنان

ایلی مارونی وزیر پیشین جهانگردی لبنان

اجازه بدهید که صحبت‌هایم را با تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران و سازمان مجاهدین خلق ایران شروع کنم.

این مناسبت مبارک در زمانی فرا می‌رسد که حدود شش ماه از شروع قیام ملی مردم ایران می‌گذرد. شش ماه قتل و دستگیری و شکنجه و اعدام پسران و دختران جوان در ایران.

این مناسبت در حالی فرا می‌رسد که شما تلاش می‌کنید در ایران تغییر دموکراتیک ایجاد کنید. در کادر یک انتخابات آزاد و بر اساس طرح و برنامه‌یی که سرکوب و اعدام را رد می‌کند و به آزادی بیان معتقد است و تلاش می‌کنید برای برابری زن و مرد و هم‌چنین تلاش بی‌نظیری را انجام می‌دهید برای رهایی از رژیم حاکم ایران که قانونش تروریسم در داخل و خارج است، از لبنان فرو‌پاشیده و آسیب‌دیده به‌دلیل سیاست حزب‌الله یعنی حزب (رژیم) ایران در این کشور تا یمن و بحرین و بقیه کشورها.

در این مناسبت مبارک، برایتان آرزو می‌کنیم که آینده‌یی تابناک و فردایی بهتر داشته باشید. با تحقق خواسته‌هایتان و خواسته‌های مردم ایران اعم از زنان و مردان در مورد عدالت و قانون و برابری و آزادی و دموکراسی

در این مناسبت مبارک آنچه را که همیشه گفته‌ایم مورد تأکید قرار می‌دهیم که شما در مسیر حق هستید و با ارادهٴ ملی این حق محقق می‌شود که شما را به‌سوی بنای یک کشور آزاد که در آن قانون و عدالت نهادینه است رهنمون می‌کند.

مجددا تأکید می‌کنیم که در کنار شما هستیم و با احترام و تقدیر از چهرهٔ درخشان شما که می‌خواهید آینده را بسازید.

رمضان کریم و مبارک

با آرزوی سلامتی و توانمندی و موفقیت و پرداخت برای همه

با آرزوی موفقیت همیشگی

تشکرم و محبتم را از لبنان نثار شما می‌کنم و با تشکر

خاخام موشه لوین

نایب‌رئیس کنفرانس خاخام‌های اروپا، سخنگوی خاخام اعظم فرانسه

مردم ایران در قیام اخیر نشان دادند که دنبال آزادی هستند

برنامه دموکراتیک ده ماده‌یی که توسط مریم رجوی مطرح و پیشنهاد شده

برای مردم ایران و برای همه زنان و مردان اهمیت دارد

خاخام موشه لوین نایب‌رئیس کنفرانس خاخام‌های اروپا، سخنگوی خاخام اعظم فرانسه

خاخام موشه لوین نایب‌رئیس کنفرانس خاخام‌های اروپا، سخنگوی خاخام اعظم فرانسه

منظور از افطار اشتراک و همبستگی است. یافتن خودمان در کنار هم و نه در تفرقه، نه در حکومت دینی که بی‌رحمانه کسانی را که تنها آرزوی آزادی را دارند، سرکوب می‌کند. من می‌دانم چقدر مردم ایران آرزوی آزادی دارند که تظاهرات متعدد اخیر بار دیگر آن را ثابت کرده است. چقدر این برنامه دموکراتیک ده ماده‌یی که توسط مریم رجوی مطرح و پیشنهاد شده، برای مردم ایران، برای هر یک از زنان و مردانی که این مردم خارق‌العاده را تشکیل می‌دهند، اهمیت دارد. این را به این دلیل می‌گویم که شما نمی‌توانید بدون صحبت در مورد یهودیانی که در ایران زندگی می‌کردند، دربارهٔ تاریخ یهود صحبت کنید.

برخی از یهودیان هنوز در ایران زندگی می‌کنند. اما تاریخ کتاب مقدس عمیقاً در این قوم ایرانی، این قوم بزرگ ایرانی ریشه دارد. و به همین دلیل است که هر وقت زنان و مردانی را می‌بینم که کتک می‌خورند، زندانی می‌شوند، کشته می‌شوند، آزارم می‌دهد. و چگونه ما فقط می‌توانیم ابراز همبستگی کنیم وقتی که آن را تنها به حاکمان فعلی (ایران) بیان کنیم که معنای دین را که پیوند دادن است، در نظر بگیرند.

دین باید انسان‌ها را به‌هم پیوند دهد و نه این‌که آنها را بکشد، نابودشان کند، ضربه بزند، به آنها صدمه بزند. دین برای متحد کردن جامعه ساخته شده است و این معنای واقعی اشتراک است. افطار مشترک، بالاخره بعد از یک روز تفکر برای جوانان، جمع شدن دور یک سفره و تقسیم غذا است. و گرچه این زمان به مردم ایران اجازه می‌دهد تا جوهرهٴ یک قوم، یعنی وحدت یک قوم را حول ارزش‌هایی که آزادی‌های فردی است، دوباره کشف کنند، اما هر یک انتخاب دینی خود را می‌کند بدون دیکته و تحمیل جامعه یا مردان یا دیکتاتورها.

و من معتقدم که همین اشتیاق است که این متن را در آیه از پیشگویی نشان می‌دهد که به ما می‌گوید که هارون، کاهن اعظم، به‌دنبال صلح بود و آن را دنبال کرد. در واقع، صلح به خودی خود به‌وجود نمی‌آید. باید پیگیرش بود. این کار سخت می‌خواهد، کار نفس‌گیر می‌خواهد. کار سختی می‌خواهد. این چیزی است که ما امیدواریم این کار که سال‌ها توسط خانم رجوی و کل تیم او انجام شده است، بتواند به صلحی منجر شود که یک مدل اقتصادی ایجاد کند که به همه اجازه می‌دهد در ایران معیشت خود را به‌دست بیاورند به همه اجازه می‌دهد در صلح زندگی کنند و با همسایگان خود همزیستی کنند.

احمد جارالله

سردبیر روزنامه السیاسه کویت

آرزو می‌کنیم خانم رجوی و رزمندگان قهرمانش

این رژیم عقب‌مانده را سرنگون کنند

تا روابط کشورهای منطقه با مردم ایران برقرار شود

احمد جارالله سردبیر روزنامه السیاسه کویت

احمد جارالله سردبیر روزنامه السیاسه کویت

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر چیز درودهایمان را به خانم مجاهد مریم رجوی به‌مناسبت شروع ماه رمضان که مقدس‌ترین ماه‌ها نزد پروردگارمان، خدای همه بندگان است می‌فرستیم.

با تشکر از خانم مجاهد مریم رجوی و تشکر از همهٔ مجاهدین که می‌خواهند حق مردم شریف ایران را به آنها برگردانند.

ما در ماه مبارک رمضان عادت کردیم که بگوییم ماه رمضان ما را دور هم جمع می‌کند ما در این ماه با هم دیدار می‌کنیم و پای صحبت هم می‌نشینیم و به‌هم تبریک می‌گوییم و در بارهٴ دردهایمان و خوشی‌هایمان می‌گوییم. این ماهی است که شاهد خوشی‌های قیام مردم ایران است. قیامی که شش الی هفت ماه از شروع آن سپری شده است و یک انقلاب جدی برای سرنگون کردن این رژیم عقب‌مانده در ایران است. رژیمی که همسایه‌ها و مردمش را رنج داده است و از طرف کلیهٴ کشورهای جهان منزوی شده است و با آن رابطه ندارند و ارز داخلی‌اش افت کرده و اقتصادش ورشکسته شده و ملتش هر روز تظاهرات می‌کنند به‌دلیل مشکلات اقتصادی و عدم پایبندی دولت در تعهداتش نسبت به ملت و به‌دلیل دخالت این رژیم در امور دیگران مثل دخالت در لبنان و سوریه و یمن و کشورهای دیگر و هم‌چنین عملکرد این رژیم و باندهای شبه‌نظامیانی که در عراق حاکم هستند و همه شاهد آسیب‌رسانی آنها به اقتصاد عراق می‌باشند.

ما آرزومندیم که خانم رجوی و رزمندگان قهرمانش موفق بشوند این رژیم عقب‌مانده را سرنگون کنند تا این‌که روابط کشورهای منطقه با مردم ایران که خسته و فرسوده از رفتار رژیم آخوندها در این کشور بزرگ یعنی ایران شده برقرار شود.

امیدوارم که در ماه مبارک رمضان بعدی خانم رجوی با رزمندگانش توانسته باشند حق مردم ایران را به آنها برگردانند و این کابوس آزار‌دهنده را از مردم ایران و کشورهای منطقه و همسایگان ایران این کشور بزرگ برچینند.