Loading...

طنین شعارهای زندانیان سیاسی در اوین برای تحریم انتخابات قلابی

image
04-07-2024

طنین شعارهای زندانیان سیاسی در اوین برای تحریم انتخابات قلابی

 

خبرهای رسیده از زندان اوین حاکی است که چهارشنبه شب ۱۳ تیر ۱۴۰۳ زندانیان سیاسی در بندهای زنان و بندهای ۴ و ۶ و ۸ در تحریم انتخابات قلابی و نمایشی رژیم، شعار سر دادند.

ابتدا بند زنان اوین شروع به دادن شعار نمود و پس از آن زندانیان سیاسی در سایر بندها، آنان را همراهی کردند. این در حالی است که امروز خامنه‌ای به فرود آمدن پتک تحریم و نه بزرگ مردم ایران در دور اول این نمایش مضحک اعتراف کرد و گفت: «مشارکت پایین‌تر از حد انتظار بوده»!

خامنه‌ای گفت: «اگر کسی تصور کنه که این عده‌یی که رأی ندادن به‌خاطر این بود که با نظام مخالف بودن سخت در اشتباهه» و به این وسیله رسید دیگری در اثبات این حقیقت داد که تمامی کسانی که رأی نداده‌اند؛ دقیقاً نه به‌خاطر این یا آن کاندید، بلکه به‌خاطر مخالفتشان با تمامیت حاکمیت دیکتاتوری ولایت فقیه بوده است.

 

Image

بیست و سومین هفته اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در زندانهای مختلف در «کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام»

روز سه‌شنبه ۱۲تیرماه، زندانیان سیاسی اعتصابی در کارزار سه‌شنبه‌های نه به اعدام طی بیانیه‌یی در بیست و سومین هفته اعتصاب غذا اعلام کردند.
در حالیکه تحریم گسترده و قاطع نمایش انتخابات حکومتی توسط مردم ایران پتک محکمی بر تابوت استبداد حاکم بود، و باندها و جناح های حکومتی از اصلاح‌طلبان تا اصول‌گرایان با بکارگیری کلیه امکانات نتوانستند مردم آگاه ایران را به پای صندوق‌های رأی بکشانند، در مقابل آن مردم شریف ایران در همراهی با زندانیان سیاسی، خانوادهای دادخواه، معلمان، کارگران، زنان و دیگر اقشار تحت ستم در جبهه خلق نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا کردند.
بی گمان حکومت با شکست در نمایش انتخابات و در بحران مشروعیت برای صف بستن در مقابل قیام محتمل به سمت انقباض بیشتر متمایل می‌شود و خطر آن می‌رود که آمار سرکوب و اعدام افزایش یابد. احکام ضدانسانی"بغی" دست‌کم برای ۱۵ زندانی سیاسی در هفته گذشته شاهد این ادعا می‌باشد.
کارزار "سه‌شنبه‌های سیاه نه به اعدام"در حالی وارد بیست‌وسومین هفته خود شده است که در یک هفته اخیر نهادهای جمهوری اسلامی در یک پرونده برای هشت زندانی سیاسی از جمله: نسیم غلامی سیمیاری، حمیدرضا سهل آبادی، احسان روازژیان، امین سخنور، علی هراتی‌مختاری، حسین محمدحسینی، حسین اردستانی، امیر شاه‌ولایتی و در پرونده‌یی دیگر برای هفت زندانی سیاسی از جمله: وحید بنی‌عامریان، پویا قبادی، محمد تقوی، مجتبی تقوی، بابک علیپور، ابوالحسن منتظر، اصغر دانشفر کیفرخواست با اتهام بغی صادر کرده است؛ اتهامی که می‌تواند برای این شهروندان و زندانیان سیاسی حکم قرون‌وسطایی اعدام درپی داشته باشد.
کارزار زندانیان اعتصابی "سه‌شنبه‌های نه به اعدام"در زندان اوین (بندزنان، بند ۸، بند ۶ و بند ۴)، زندان قزلحصار (واحد۳ و واحد ۴)، زندان تبریز (بند‌زنان)، زندان مرکزی کرج، زندان خرم‌آباد، زندان خوی، زندان نقده، زندان سقز و زندان مشهد در بیست‌وسومین هفته اعتصاب غذای خود شاهد پیوستن شماری از زندانیان سیاسی در زندان تبریز به این کارزار علیه اعدام بود. بنا بر گزارشهای منتشر شده آرمیتا پاویر و مریم بایرامیان از جمله زندانیان سیاسی زندان تبریز بودند که با صدور بیانیه‌یی پیوستن خود به کارزار"سه‌شنبه‌های نه به اعدام" را اعلام کردند.

با پیوستن این زندانیان سیاسی تاکنون زندانیان سیاسی در ۹زندان کشور از کارزار "سه‌شنبه‌های نه به اعدام" حمایت کرده و امروز سه‌شنبه ۱۲تیرماه ۱۴۰۳ در این ۹زندان علیه صدور و اجرای حکم غیرانسانی اعدام توسط جمهوری اسلامی و دستگاههای قضایی و امنیتی آن در اعتصاب غذا به سر می‌برند.