Loading...

دومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد در پاریس

image
04-07-2024

دومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد در پاریس

 

Image

 

سخنرانی خانم مریم رجوی در دومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۴

مریم رجوی: این گردهمایی همزمان است با پیروزی بزرگ مردم و مقاومت ایران در تحریم نمایش انتخابات دیکتاتوری دینی توسط ۸۸درصد دارندگان حق رأی. عزم مردم و مقاومت ایران برای سرنگونی قطعی رژیم آخوندی و آزادی ایران را نشان می‌دهد

مریم رجوی: در غیبت توده مردم وقتی انتخابات مهندسی‌ شده این رژیم در دور اول به‌نتیجه نمی‌رسد و به‌دور دوم می‌افتد، به‌روشنی علامت پراکندگی و تشتت و شقه در داخل رژیم و باندهای گوناگون آن است. آن‌چه تا همین‌جا برملا و ثابت شده، این است که دیوارهای حافظ نظام سوراخ سوراخ و پر از شکاف شده‌اند

Image

 
سخنرانی متئو رنزی نخست‌وزیر ایتالیا ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶

برای من مایه افتخار است که امروز بار دیگر اینجا هستم . یکسال بعد از آخرین دیدار ما. بسیاری اتفاقات در سطح جهان و در خاورمیانه و در کشور شما رخ داد. می توانیم شاهد اخبار خیلی جالبی باشیم وقتی که شماره فعالیت کانونهای شورشی را می دیدم شما تشویق می کردید این فوق العاده است. بسیاری از دانشجویان و بسیاری از زنان جان می بازند. دلیل حضور من اینجا فقط یک چیز است.  این که همراه شما تکرار کنم که همه می توانند برای آزادی مبارزه کنند. رهایی که در برنامه ۱۰ماده یی شما اعلام شده است. ایران آزاد یک وظیفه اخلاقی برای خاورمیانه است. اقدامات رژیم فقط  در مرزهای ایران متوقف نمی شود تهدیدی برای مردمی است که در خاورمیانه هستند. یک تهدید جدی از سوی سران رژیم وجود دارد در جنگها و بحرانها. تنها یک راه هست ایجاد یک خاورمیانه جدید.

تنها راه همین است که همه ما برای ایران آزاد مبارزه کنیم.

دیکتاتوری ارزشهای بزرگ ما را تهدید می کند و آینده ما را . برای ما ضروری است به ریشه فرهنگها برگردیم. این ارزشها در برنامه ۱۰ماده‌یی مریم رجوی اعلام شده است.

 Image


سخنرانی پتره رومن نخست‌وزیر پیشین رومانی

رزمندگان آزادی در ایران شما ایران را می سازید من از صمیم قلب به شما درود می فرستم.

آنچه در انتخابات نمایشی در ایران رخ داد بیهوده است. مشابه آنچه در رومانی رخ داد. ما در رژیم چائوشسکو زندگی می کردیم. او یک کنگره ایجاد کرد که دوباره انتخاب شود. همه باید از این انتخابات حمایت می کردند. او دوباره انتخاب شد اما یک ماه بعد انقلاب شروع شد و در ۲۴ساعت او فرو ریخت و بعد اعدام شد. این در ایران هم رخ خواهد داد.

طبعا کسانی که همچنان از این رژیم در ایران حمایت می کنند. کسانی که دستورات رژیم را اجرا می کنند آینده را از بین می برند.  رژیم ایران هیچ مشروعیتی ندارد. دستگاه تبلیغاتی رژیم نمی تواند فقدان مشروعیت را پاک کند.

ایران از طریق شما به ما نشان می دهد که ما می توانیم این مشروعیت را کسب کنیم. با این اراده فوق العاده رئیس جمهور شما به پیروزی خواهید رسید.

 
 Image

سخنرانی گیر هیلمار هارده نخست‌وزیر ایسلند ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹

انتخابات آزاد ستون دموکراسی است. هر دولت مشروعی باید توسط مردم انتخاب شود. اما اخیراً نمایش انتخابات رژیم برگزار شد که این هم ابزاری بود برای پیشبرد اهداف دیکتاتوری

همه این کاندیداها، دستی در جنایت دارند و این انتخابات هر نتیجه‌یی داشته باشد ساختگی است.

در انتخابات قبلی، ۹۳درصد مردم انتخابات را تحریم کردند و این یک هماهنگی ملی عموم مردم ایران در مقابل دیکتاتوری است.

زمان آن فرا رسیده که جهان آزاد مقاومت ایران و حق مبارزه برای رزمندگان آزادی ایران را به رسمیت بشناسد سیاست مماشات هیچ‌گاه جواب نداشته و جواب نخواهد داشت. از همین روست که پارلمان کشور من از خانم مریم رجوی و برنامه ۱۰ماده‌یی ایشان حمایت کرده است.

Image


سخنرانی دکتر روزالیا آرتناگاه سرانو معاون و رئیس‌جمهور اکوادور ۱۹۹۷

مارس امسال وقتی برای اولین بار در مراسم شما در روز زن شرکت کردم، گفتم چطور نبرد آزادی در کشور ما شروع شد. آن موقع هم در کشور ما تلاش می‌کردند از جدایی دین و دولت جلوگیری کنند و من با آن مبارزه می‌کردم .

با این که ما در برخی کشورها شاهد پیشرفت برابری زنان هستیم، اما این استثناست و در اکثر کشورها زنان از حقوق خود محروم هستند. بخصوص در ایران زنان از اولیه‌ترین حقوق خود حتی حق حیات محروم‌اند و من اینجا هستم که حمایت خود را از زنان ایران اعلام کنم.

خانم رجوی با شجاعتی بی‌نظیر مبارزه خود را پیش می‌برد.

می خواهم به زنان ایران این پیام را از صمیم قلبم بدهم که آرزو دارم که زنان ایران به پیروزی و حقوق خود دست یابند و این نزدیک است.

 
Image 

سخنرانی خورخه فرناندو کیروگا رامیرز رئیس‌جمهور بولیوی ۲۰۰۲

ما می خواهیم از کسانی که به آزادی متعهد هستند حمایت کنیم که شما آنها را  جمع کردید.

اختاپوسی را درک کردم که تلاش می کند هژمونی خود را به دنیا اعمال کند مانند رژیم ایران . این اختاپوس که با بازوهایش گسترده است با دیگر دیکتاتورها کمک می کند. ۳۰سال پیش انفجار بزرگی در آمیا رخ داد. کی پشت آن بود. احمد وحیدی در ایران.

رژیم تلاش می کند نیروهای مخالف را در خارج ترور کند. مانند آنچه برای آقای ویدال کوادراس رخ داد.

 اخیرا یک نمایش  و یک سیرک مضحک انتخابات در ایران اتفاق افتاده است. انتخابات و دیکتاتوری دو موضوع متضاد هستند. وقتی کمتر از ۱۰درصد مردم در یک انتخابات شرکت می کنند این انتخابات نیست. این دیکتاتوری است. 

در ایران یک اپوزیسیون قدرتمند داریم. شما یک طرح ۱۰ماده‌یی دارید.

Image


سخنرانی جائومه بارتومئو نخست‌وزیر آندورا ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱

ایران تحت یک حکومت دیکتاتوری است که از مذهب برای سرکوب مردم استفاده می کند. اما شاهد هستیم که این امر دامن خودش را گرفته است.

در ایران مقاومت توسط یک زن خانم مریم رجوی هدایت می‌شود که خواسته‌اش جدایی دین از دولت است.

رژیم با علم کردن موضوع حجاب زنان ر ا سرکوب می‌کند و ما به یمن اینترنت از آنچه در ایران می‌گذرد و مقاومت عموم مردم در قبال رژیم خبر داریم.

ما دیدیم که جوانان ایران چطور خواهان آزادی خودشان شدند و فراخوان دادند.

Image


سخنرانی کریستیان کالدرونه نماینده مجلس ایالتی نیدرزاکسن آلمان

با افتخار می‌گویم هیأت پارلمانی ما دیروز در تظاهرات برلین شرکت داشت.

بیش از ۵۰۰تن از پارلمانترهای آلمان، دیکتاتوری ملاها را در ایران رد کرده و از مقاومت دموکراتیک ایران حمایت  کرده است.

هیچ جناح مدره‌یی در رژیم ایران  وجود ندارد و انتخابات در دیکتاتوری بی‌معنی است. ما در بیانیه خودمان حمایت خودمان را از برنامه ۱۰ماده‌یی اعلام کرده‌ایم .

و ما امروز در اینجا هستیم تا از همه دولتها بخواهیم که از مقاومت ایران حمایت کنند. آینده بشریت آزادی و دموکراسی است.

 


سخنرانی نیلز گویکینگ نماینده پارلمان اروپا از آلمان

ما افتخار می کنیم که در کنار شما هستیم. نه تنها بعنوان نماینده پارلمان اروپا بلکه بعنوان یک جوان آزادیخواه. مردم ایران  یک نه بزرگ به کاندیداهای رژیم گفتند و یک آری به مقاومت ایران.

مقاومت ایران پویا و زنده است با حضور گسترده مردم در تظاهرات ایران آزاد. شما امید و اراده را نمایندگی می کنید. شما می خواهید همه نوع دیکتاتوری از بین برود. خواست مردم ایران روشن است پایان دادن به دیکتاتوری. کشورهای دیگر باید این را به رسمیت بشناسند. زمان آن است که اتحادیه اروپا مبارزه مردم ایران را به رسمیت بشناسد  و باید شورای ملی مقاومت و برنامه ۱۰ماده یی مریم رجوی به رسمیت شناخته شود. این برنامه یی برای ایرانی آزاد  است. این همان ایرانی است که همه می خواهیم به آن دست پیدا کنیم. مسیری که مردم ایران باید طی کنند مملو از درد و رنج است. کسانی که برای دموکراسی و دنیای بهتر جان باختند. بیایید به آنها فکر کنیم.

خانواده شهدا و یاد آنها را گرامی بداریم و لحظه یی سکوت کنیم. پایدار بمانید. تاریخ نشان می دهد . هر ملتی که توانسته بجنگد برای آزادی و شجاعت داشته باشد به دموکراسی می رسد. شما باید قدرتمند باقی بمانید 

خانم مریم رجوی از شما دعوت می کنم به ما بپیوندید بیانیه یی را به شما تقدیم کنیم شامل ۴هزار پارلمانتر از ۸۱پارلمان در حمایت از برنامه ۱۰ماده یی و حمایت از کانونهای شورشی  

 
 

سخنرانی لرد دالاکیا معاون رهبر حزب لیبرال دمکرات در مجلس اعیان انگلستان

دو روز پیش رژیم ایران یک باصطلاح انتخابات دیگر برگزار کرد تا جانشینی برای رئیسی پیدا کند. در انتخابات در ایران فقط کاندیداهایی انتخاب می شوند که مورد تأیید ولی فقیه باشند. تا بتواند قدرت خود و سپاه پاسداران را تقویت کند

تاریخ مملو از جنبشهایی است که با درد و رنج و کشتار و تعقیب روبرو شدند. رژیم با قتل عام سال ۶۷که در آن ۳۰هزار  زندانی سیاسی اغلب از سازمان مجاهدین اعدام شدند تلاش کرد خودش را در قدرت نگه  دارد. برای من جای تعجب نیست که نتیجه انتخابات چه باشد. به زودی می فهمیم که چه کسی جای جلاد را می گیرد.

یکی از چیزهایی که مرا آزار می دهد این است که فراخوان مقاومت ایران به مدت ۳۰سال شنیده نشد. ما با سیاست مماشات روبرو هستیم.

ما در برلین دهها هزار نفر گردآمدیم برای تغییر. مردم ایران استبداد رژیم را رد می کنند با تحریم انتخابات این را نشان دادند. شورای ملی مقاومت این کارزار را هدایت کرد. من همچنین حمایت خود را از برنامه ۱۰ماده‌یی مریم رجوی اعلام می کنم. این برنامه برای آزادی ایران است. بیش از ۵۰۰تن از همکاران من از همه احزاب این بیانیه را در مجلس اعیان و عوام امضا کردند برای حمایت از مقاومت ایران. سرنوشت در ایران توسط مردم تعیین می شود ما باید با آنها و شورای ملی مقاومت باشیم.  جان برکو گفت می خواهد اولین کسی باشد که با آزادی ایران به ایران برود  و من هم همراه او هستم. من هم در لیست این افراد هستم.

 
سخنرانی استیو مک کیب نماینده پارلمان انگلستان تا می ۲۰۲۴

ما از برنامه ۱۰ماده یی خانم رجوی حمایت می کنیم که با رد هر گونه دیکتاتوری شروع می شود و با تأیید یک انتخابات آزاد تا مردم ایران سرنوشت خود را تعیین کنند. اعضای سازمان مجاهدین در اشرف ۳ و کانونهای شجاع شورشی در داخل ایران برای این که مردم ایران بتوانند به خواسته دموکراتیک برسند شایسته حمایت هستند تا ایران  آزاد بشود. از جامعه بین المللی و دولت جدید انگلستان می خواهم که از حق مردم ایران برای آزادی حمایت کنند .

 زن مقاومت آزادی

ایران آزاد خواهد شد.

 


سخنرانی امانوئله پوتزولو عضو کمیسیون خارجی پارلمان ایتالیا

در بعضی کشورها مانند ایران قلدرها به حکومت رسیده‌اند. آنها بسیار خطرناکند. قدرت را به دست دارند اما نمی‌توانند حکومت کنند.

آنها از دو ابزار استفاده می کنند:‌ اول سرکوب داخلی و دوم تروریسم بین‌المللی. از جمله اقدامی که در هفتم اکتبر شروع شد و در واقع این رژیم ایران بود که این جنگ را شروع کرد و این جنگ خواسته رژیم ایران بود و همین کار را دارد با حزب‌الله پیش می‌برد.

مردم ایران این وضعیت را نمی‌خواهند.

ما می‌دانیم که یک آلترناتیو واقعی وجود دارد که در برنامه ۱۰ماده‌یی خانم رجوی مجسم شده است.

 


سخنرانی سناتور جری هورکان عضو سنای ایرلند

اکثریت مردم حاضر به شرکت در انتخابات ساختگی رژیم نبودند . این تحریم سراسری توسط مقاومت ایران و کانونهای شورشی سازماندهی شد.

مردم ایران با رهبری خانم مریم رجوی به قیامهای سالهای اخیر برخاستند و همچنین با کانونهای شورشی. دیگر چه چیزی باقی مانده تا ما از این مقاومت حمایت کنیم.

تاریخ به ما نشان می‌دهد که وقتی زمان یک واقعیت فرا برسد هیچ چیز نمی‌تواند آن را متوقف کند. در ایران این لحظه تاریخی فرا رسیده است.

ما ۵توصیه ساده را در بیانیه اکثریت سنای ایرلند در حمایت از ایران آزاد عنوان کردیم: حسابرسی از قاتلان قتل‌عام ۶۷، حمایت از برنامه ده ماده ای خانم رجوی، اقدامات علیه ساکنان اشرف۳ محکوم شود، و جهان آزاد حق مردم ایران و کانونهای شورشی برای مبارزه علیه رژیم را به رسمیت بشناسد.

و سپاه پاسداران در لیست تروریستی قرار بگیرد

جهان باید در کنار شورای ملی مقاومت قرار بگیرد ما در انتظار دیدار ایران آزاد و مستقل هستیم

 


سخنرانی نماینده پارلمان  جمهوری ایرلند و  معاون رهبری حزب فیناگل ایرلند

ایران آزاد. چه کلمات زیبایی. ما از ایران آزاد حمایت می‌کنیم و انتقاد می‌کنیم از دولتهای غربی از جمله دولت ایرلند که با رژیم ایران تعامل کردند. رژیمی که سرکوب و کشتار را پیش می‌برد.

می‌خواهم به تظاهرکنندگان برلین که دیروز آنها را دیدیم بگویم که ما از آنها حمایت می‌کنیم و از کسانی که از داخل ایران صحبت کردند تشکر می‌کنم ما از آنها حمایت می‌کنیم تا به ایران آزاد دست پیدا کنیم.

 


سخنرانی سفیر میچل ریس مدیر سیاست‌گذاری وزارت خارجه آمریکا ۲۰۰۵

اول به شرایط داخل ایران نگاه کنیم. رژیم ایران در وضعیت بدی قرار دارد. رژیم از مردم می ترسد. هیچگونه مشروعیتی ندارد. یک مقاومت وجود دارد. شجاعت آنها الهام بخش ماست.

موضوع دوم جنگی در داخل ایران وجود دارد. رژیم تلاش می کند اطلاعات دروغ را راجع به مقاومت ایران و خانم رجوی منتشر کنند. ما باید نشان بدهیم خانم رجوی یک رهبر متعهد هست.

ملاها چه چیزی به جهان ارائه می دهند. اقتصاد ایران در حال فروپاشی است. بیکاری و تورم در حال افزایش است. سیستم قضایی رژیم فاسد است. جنایتکاران در مسند قضاوت هستند.

حالا برگردیم با آنچه خانم رجوی برای ایران در نظر دارند آنچه در طرح ۱۰ماده یی مطرح شده است. شما در نبرد عقیده ها همین الان پیروز هستید. آنها شکست خوردند.

ایده های شما و عقاید شما در حال گسترش است. این ایده ها  و عقاید قوی ترین منبع الهام بخش است. به همین دلیل است که ما از شما حمایت می کنیم و شما پیروز می شوید.

 


سخنرانی سفیر رابرت جوزف معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا

خانم رجوی شما تاریخساز هستید. تاریخ شخصیت‌های بزرگ را نمی‌سازد بلکه آنها تاریخ را می‌سازند.

شما راهگشای مجاهدین اشرف۳ و منبع الهام مردم ایران هستید که برای آزادی‌شان می‌جنگند.

مردم شجاع ایران به کمتر از آزادی راضی نخواهند شد.

اکنون زمان اقدام فرا رسیده است. زن جوانی از کانون‌های شورشی که صحبت کرد گفت می‌خواهد سر مار را بکوبد و جهان آزاد باید از مبارزه مردم ایران حمایت کند.

سران رژیم ایران باید مورد حسابرسی بین‌المللی قرار بگیرند و جامعه جهانی باید به سرکوب طولانی مدت مردم ایران جواب مناسب بدهد.

دولتهای غربی با مماشات با این رژیم علیه مردم خودشان اقدام می‌کنند. باید تحریمها را علیه این رژیم اعمال کرد و سیاست درست را در قبال این رژیم اتخاذ کنند و از مقاومت ایران و از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی حمایت کنند.

 
 


سخنرانی اد ملکرت نماینده ویژه دبیرکل ملل متحد در عراق ۲۰۱۱

خانم رجوی و دوستان عزیز در اشرف درود می فرستم به خاطر پایداری شما که دنبال حسابرسی از عاملان جنایت در ایران هستید.

آخرین گزارش دبیرکل ملل متحد به شورای حقوق بشر تأکید کرد بر محدودیتهای شدید علیه مردم و تبعیض علیه زنان و افزایش نگران کننده اعدامها و اعدام ۸۲۳ نفر در سال گذشته . چه زمانی این اعدامها متوقف می شود.

جاوید رحمان گزارشگر ملل متحد خواستار این شد که کشتار ۱۹۸۸ بعنوان جنایت علیه بشریت ثبت شود.

گزارش هیأت حقیقت یاب هم  از اعضای سازمان ملل متحد می خواهد که دنبال حسابرسی از سران رژیم باشد.

من اینجا هستم برای حمایت از کسانی که توسط این رژیم درد و رنج می کشند. ۴۵سال مبارزه اراده شما را در هم نشکسته است من این را در اشرف و لیبرتی دیده ام.

برنامه شما کمک می کند که مردم و جوانان به آرزوهایشان برسند اپوزیسیون آماده است که آزادی و  شکوفایی را به ایران برگرداند من به شما درود می فرستم به خاطر رهبریتان برای کارزار تغییر

 

 
سخنرانی ایزابلا کونوپتساکا – رئیس فدراسیون وکلای اروپا با بیش از ۱میلیون عضو ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۴

من از طرف کانون وکلا صحبت می کنم که نماینده تقریبا  یک میلیون وکیل است.

من با دیدن جمعیت در برلین به یاد یک واقعه تاریخی افتادم. تاریخ سقوط دیوار برلین، سمبلی قوی . من اعتقاد دارم که مردم ایران شاهد خواهند بود که دیوارهای سرکوب فرو خواهد ریخت.

در دیدار اخیرم با خانم رئیس جمهور به سرعت شگفت زده شدم از دانش ایشان. ایشان فوق العاده است. من تحت تأثیر برنامه ۱۰ماده یی ایشان قرار گرفتم. به خاطر ارزشهایی که در آن هست. ما در یک لحظه حساس هستیم برای مبارزه برای عدالت و حقوق بشر.

دادگاه رژیم ایران اسامی بیش از ۱۰۰ نفر را منتشر کرد برای محاکمه. این افراد بیش از ۴۰سال است در خارج ایران هستند. برخی در آلبانی هستند. رژیم دهها هزار نفر از این افراد را اعدام کرده است. با پرونده های ساختگی رژیم دنبال تحت تأثیر قراردادن کشورهای اروپایی است. برای سواستفاده از انترپل علیه ۱۰۴ نفر . انترپل باید این را رد کند و این اقدامات را محکوم کند.

جامعه بین المللی وکلا نباید نقض حقوق بشر در ایران را نادیده بگیرد. من خودم شاهد پایان دیکتاتوری در لهستان بودم مشابهت‌هایی با ایران می بینم. افراد جوان از همه جامعه معلمان و مهندسان برای آزادی ایستادند و پایداری آنها به سقوط رژیم انجامید.

ما وکلای اروپایی حمایت خود را از مردم ایران اعلام می کنیم و ما معتقدیم استبداد رژیم ایران روزی به پایان خواهد رسید.