Loading...

اولین کنفرانس مطبوعاتی دکتر آلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس سابق پارلمان اروپا بعد از سوءقصد تروریستی

image
24-02-2024

اولین کنفرانس مطبوعاتی دکتر آلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس سابق پارلمان اروپا بعد از سوءقصد تروریستی

کلوپ مطبوعات مادرید – ۴اسفند۱۴۰۲

اولین کنفرانس مطبوعاتی دکتر آلخو ویدال کوادراس نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا

بعد از سوءقصد تروریستی با حضور انبوه خبرنگاران اسپانیایی و بین‌المللی

Image

دکتر آلخو ویدال کوادراس

من همان موقع در آمبولانس برای مأموران پلیس نوشتم: رژیم ایران

شکی ندارم که این کار رژیم ایران بوده است

این رژیم مذهبی، زن‌ستیز و جنایتکار از زمان روی کار آمدنش

فعالانه علیه مخالفان ایرانی و شهروندان خارجی اقدام کرده است

Image

به‌صراحت می‌گویم که این سوءقصد کار رژیم ایران بوده است

آنها از مافیایی‌ها برای ارتکاب قتل استفاده می‌کنند تا از ارتباط مستقیم با رژیم اجتناب کنند

من قربانی یک گروه معمولی نبوده‌ام، بلکه قربانی یک رژیم دیکتاتوری و جنایتکار بوده‌ام

آنها به هدفشان نرسیدند و من اکنون قصد دارم با انگیزه، انرژی و اشتیاق بیشتر

تا پایان عمرم به مبارزه برای دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران ادامه بدهم

سفارت رژیم ایران به‌روشنی مرکز اطلاعات و طراحی برای اعمال تروریستی است

همهٔ سفارتهای این رژیم ایران در اروپا باید بسته شود

همهٔ عوامل اطلاعاتی رژیم باید اخراج شوند

ما باید از شورای ملی مقاومت ایران و نیروهای مقاومت

که در داخل سازماندهی شده‌اند حمایت کنیم

آنها برای برابری زن و مرد و برای عدالت و دموکراسی و آزادی مبارزه می‌کنند

Image

روز جمعه ۴اسفند۴۰۲، دکتر آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت و نایب‌رئیس پارلمان اروپا (۱۹۹۹-۲۰۱۴) در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود بعد از سوءقصد تروریستی ۱۹آبان گذشته با حضور انبوه خبرنگاران اسپانیایی و بین‌المللی در «کلوپ مطبوعات مادرید» شرکت کرد.

در این کنفرانس مطبوعاتی که به‌طور زنده از رسانه‌های اسپانیا پخش شد، وکیل آلخو ویدال کوداراس نیز شرکت داشت.

رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت در سخنانش با تشریح صحنهٔ سوءقصد تروریستی ۱۹آبان در مادرید، گفت: «... من همان موقع وقتی در آمبولانس بودم بر روی تلفن برای مأموران پلیس که با من می‌آمدند نوشتم: (رژیم) ایران!... شکی ندارم که این کار (رژیم) ایران بوده است. از زمان روی کار آمدن (این حکومت) در بیش از ۴۰سال پیش، این رژیم مذهبی، زن‌ستیز و... جنایتکار فعالانه علیه مخالفان ایرانی و شهروندان خارجی اقدام کرده است»... .

دکتر ویدال کوادراس با ذکر نمونه‌هایی از اعمال تروریستی رژیم در خارج از کشور افزود که یک نمونه قتل دکتر کاظم رجوی در سال۱۹۹۰ بود. مقام‌های سوئیسی هم تأیید کردند که این ترور توسط رژیم ایران انجام شده است... یک نمونه دیگر ترور محمد حسین نقدی نماینده شورای ملی مقاومت در شهر رم در سال۱۹۹۳ بود... و یکی هم اقدامات تروریستی در بوئنس‌آیرس علیه مرکز آمیا بود. اینها همه ثابت شده و اتحادیه اروپا هم از آن مطلع است...

Image

(در سال۲۰۱۸) فردی به‌نام اسدالله اسدی قصد داشت بمبی را در اجلاس سالانه مقاومت ایران در محلی که قرار بود خانم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در آنجا سخنرانی می‌کرد منفجر بکند. آنها می‌خواستند بمب را نزدیک وی کار بگذارند. با یک بمب می‌خواستند بسیاری از رهبران اروپایی را هم به‌قتل برسانند. نیروهای امنیتی فرانسه توانستند این توطئه را خنثی بکنند. دادگاهی در بلژیک این دیپلمات را متهم کرد و او به بیست سال زندان محکوم شد.

وی دربارهٔ سوءقصد علیه خودش در مادرید، تأکید کرد: «من به‌صراحت می‌گویم که این کار (رژیم) ایران بوده است... آنها از مافیایی‌ها برای ارتکاب قتل استفاده می‌کنند تا از ارتباط مستقیم با رژیم اجتناب کنند... من قربانی یک گروه معمولی نبوده‌ام، بلکه قربانی یک رژیم دیکتاتوری و جنایتکار بوده‌ام... آنها به هدفشان نرسیدند و من اکنون قصد دارم با انگیزه، انرژی و اشتیاق بیشتری از آنچه تاکنون داشته‌ام، تا پایان عمرم به مبارزه برای دموکراسی و حقوق‌بشر در ایران ادامه بدهم»... .

آلخو ویدال کوادراس اتحادیهٔ اروپا را به اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال رژیم آخوندی فراخواند و افزود: «مماشات و توافقی که اتحادیهٔ اروپا ترویج کرده، کارآیی ندارد... نمی‌توان سفارت (این رژیم) را در اینجا باز نگه داشت (این سفارت). به‌روشنی مرکز اطلاعات و طراحی برای اعمال تروریستی است (رژیم)... . ایران به سرکوب وحشتناک در داخل و فعالیت‌های تروریستی در عراق، سوریه، سومالی، یمن و سایر نقاط ادامه می‌دهند. همهٔ سفارتهای (رژیم) ایران در اروپا باید بسته شوند»...

رئیس کمیتهٔ بین‌المللی در جستجوی عدالت هم‌چنین تأکید کرد که نباید به عوامل این رژیم ویزا داده شود تا وارد اروپا شوند. همهٔ عوامل اطلاعاتی رژیم باید اخراج شوند... ما باید از شورای ملی مقاومت ایران و نیروهای مقاومت که در داخل سازماندهی شده‌اند حمایت کنیم. آنها برای برابری زن و مرد و برای عدالت و دموکراسی و آزادی مبارزه می‌کنند... و من هم از نبرد آنها حمایت می‌کنم.