Loading...

ايران - تناقضات ناگزیر دستگاه خامنه‌ای دجال در مسمومیت گسترده دختران دانش‌آموز

image
08-03-2023

ايران - تناقضات ناگزیر دستگاه خامنه‌ای دجال در مسمومیت گسترده دختران دانش‌آموز

رسانه‌هایی از قبیل «صابرین نیوز» یا «جهت‌پرس» که معمولاً نظرات تندروترین جناح جمهوری اسلامی را منعکس می‌کنند، با انتشار عکسی از مهاجم مدرسة ۱۳ آبان، او را اهل مشروبات الکلی و از نیروهای وابسته به ضدانقلاب معرفی کرده‌اند. امامان جمعه نیز یک‌صدا تلاش کردند تا مسئولیت مسمومیت دانش‌آموزان را به گردن دشمنان خارجی بیندازند.

کانال تلگرام «صابرین نیوز» عکسی را از فرد مهاجم با لیوانی در دست منتشر کرده و نوشته است: «نامبرده اصلاً جزو نیروی امنیتی نبوده و هم‌اکنون نیز در بازداشت است».

اگرچه این رسانه از «نامبرده» سخن می‌گوید ولی هویت فرد را منتشر نکرده است. قبلاٌ در شبکه‌های اجتماعی ادعا شده بود که وی «فرماندۀ اطلاعات بسیج الغدیر تهرانسر» است، اما هیچ منبع معتبری این ادعا را تأیید نکرده است. در مورد هویت فرد صاحب عکس‌ نیز فعلاً هیچ قطعیتی وجود ندارد.

پراكندگي جغرافيايي مسموميت دانش آموزان دختر در ايران

اينفوگرافي آمار مسموميت در مدارس دخترانه در ايران از رسانه هاي وابسته به رژيم 

دو روز قبل – دهم اسفند - انتشار تصاویر کتک زدن یک زن مقابل مدرسه ۱۳ آبان تهران به دست فردی که ظاهراً از مأموران لباس شخصی بود، واکنش‌های بسیار گسترده‌ای را به همراه داشت.به دنبال آن سخنگوی فراجا اعلام کرد که چهار نفر در ارتباط با این پرونده دستگیر شده‌اند اما «فردی که یکی از بانوان را مورد ضرب و شتم قرار داده، از ماموران پلیس نیست».

اینک رسانه‌های غیررسمی وابسته به رژیم تلاش می‌کنند تا مسئولیت خشونت را به گردن «ضدانقلاب» بیندازند. سایت «جهت‌پرس» که شخص مضروب را «یک زن مشکوک» معرفی می‌کند، می‌نویسد: «اخیرا تصویری از فرد مهاجمی که به زن حمله می‌کند در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که او را پای بساط مشروب نشان می‌دهد؛ موضوعی که احتمالات درباره اینکه این فرد اصلا مامور امنیتی نبوده باشد را تقویت می‌کند».

این سایت نیز مثل کانال تلگرام «صابرین نیوز»، همان عکس فرد لیوان به دست را منتشر کرده است. به نوشتۀ «جهت‌پرس»، زنی که مورد حمله قرار گرفت، در مقابل مدرسه با فریاد  «بچه هامون رو کشتن» مردم را تحریک به آشوب می‌کرد.

این در حالی است که خبرهای مسمومیت دانش‌آموزان دختر نه تنها در ایران نگرانی‌های بزرگ ایجاد کرده که در عرض چند روز به یک خبر بین‌المللی تبدیل شده و در اکثر نشریات معتبر جهان انعکاس یافته است.

با اینحال مسئولان رژیم همچنان موج مسمومیت‌ها را توطئۀ دشمن قلمداد می‌کنند. در نماز‌های جمعه ۱۲ اسفند، اکثر امامان جماعت اشاره‌ای به این پرونده داشتند. از جمله سید حسن عاملی، امام جمعۀ اردبیل گفت: «من با قاطعیت تمام عرض می‌کنم، سر سوزنی احتمال ندارد که مسمومیت فرزندان عزیز ما کار نظام باشد». عاملی سؤال کرد: «کدام دولت عمداً چهره خود را خراب می‌کند؟ این حادثه نه تنها ذره‌ای فایده به نظام ندارد، بلکه بدترین خدشه و تشویه بر چهره نظام اسلامی است». او نیز مسئولیت را به گردن مخالفان خارج از کشور انداخت و گفت: «من شخصاً اعتقاد دارم که اپوزیسیون خارج‌نشین در ماجرای مسمومیت فرزندان ما حسابی روسیاه و منفور ملت ما شده  است».

اما حتی برخی از روحانیون داخل کشور احتمال داده‌اند که عامل اصلی این رویدادها گروه‌های متعصب مذهبی باشند.

مقامات آمریکا خواستار پاسخگویی عاملان شدند

مسمومیت سریالی دانش‌آموزان با گاز ناشناخته در ایران وارد مرحلۀ جدیدی شده است و روز شنبه ۱۳‌اسفند، دانش‌آموزان بیش از ۱۰ مدرسه در تهران، شهریار، پاکدشت، کرج، صفادشت، اسلامشهر، کاشان، ارومیه، تبریز، بروجرد، کوار، لاهیجان و رشت، با استشمام گاز مسموم و راهی مراکز درمانی شده‌اند. همزمان، شماری از خانواده‌های دانش‌آموزان مسموم‌شده در برابر ساختمان‌های آموزش و پرورش تهران و شهرهای دیگر ایران از جمله کرمانشه و گیلان دست به تجمع اعتراضی زدند.

گزارش ها حاکی از آن است که مسمومیت سریالی دانش‌آموزان دختر در روز شنبه ۱۳ اسفند، ادامه یافته و دانش‌آموزان دبیرستان عصمت و دبستان حجت در منطقه صفادشت در شهرستان ملارد استان تهران به دلیل مسمومیت راهی مراکز درمانی شده‌اند.

همچنین حدود ۳۰ نفر از دانش‌آموزان مدرسه شاهد نورالزهرا در ارومیه در استان آذربایجان غربی، صبح امروز دچار مسمومیت شدند و توسط آمبولانس به مراکز درمانی سطح شهر انتقال داده شدند.در دبیرستان دخترانۀ معصومۀ تبریز نیز شماری از دانش آموزان پس از حس کردن بوی گاز مسموم شده و راهی بیمارستان شدند.

همزمان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز از بروز مسمومیت در دو مدرسه دخترانه در همدان و کبودراهنگ خبر داد.

از سوی دیگر، دانش آموزان در مدارس پاکدشت و سه مدرسه در اسلامشهر و دانش آموزان مدرسۀ فاتحی و مدرسۀ دخترانه مهاجر در کرج نیز دچار مسمومیت شده‌اند.در همین حال، حمیدرضا شعبانی سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس اعلام کرد: «صبح امروز ۲۷ نفر از دانش‌آموزان یکی از مدارس در شهرستان کوار با علائم حالت تهوع، ضعف و سرگیجه مواجه شدند که سریعاً توسط آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان اعزام شدند».حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر، ضمن انتشار عکس‌ها و ویدئوهایی از بروز نشانه‌های حملۀ گازی به مدارس دخترانۀ ایران، از مسمومیت دانش آموزان مدرسه ای در لاهیجان و نیز مدرسۀ حمزه رفعتی در رشت خبر داده است.بر اساس تصاویر منتشر شده در این حساب توییتری، دانش آموزان مدرسۀ اسدآبادی و نیز مدرسۀ اعتمادفر تهران نیز مسموم شده و خانواده‌های نگران آنها در پشت در بستۀ مدرسه تجمع کرده و فریاد می‌کشند.حساب توییتری ۱۵۰۰ تصویر با اشاره به مسمومیت دانش‌آموزان مدرسۀ دخترانه توحید شهریار نوشته است که «دانش‌آموزان پس از شنیدن بوی گاز، مسموم و به بیمارستان منتقل شدند.»

همزمان با انتشار خبر ادامۀ مسمومیت سریالی در مدارس دخترانۀ ایران، خانواده‌های دانش‌آموزان، روز شنبه مقابل ساختمان آموزش و پرورش منطقه‌ ۵ در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند و شعار دادند: «آهای آهای نشسته‌ها مسموم بعدی از شماست»، «فرزندانمان خط قرمز ما هستند» و «مرگ بر طالبان چه ایران چه افغان».بر اساس گزارش ها، گروهی دیگر از خانواده های نگران دانش‌آموزان نیز در برابر ساختمان آموزش و پرورش منطقه‌ ۲ و نیز منطقۀ ۴ و منطقۀ ١ تهران و در شهرهای دیگر ایران از جمله کرمانشاه و گیلان تجمع کردند و شعارهای اعتراضی سر دادند.همچنین قرار است که معلمان روز سه‌شنبه ۱۶ اسفند، در اعتراض به حملات گازی به مدارس دخترانه در شهرهای مختلف ایران، در مقابل ساختمان مجلس در تهران و ادارات کل آموزش و ‌پرورش در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تجمع اعتراضی برگزار کنند.

آمریکا: عاملان مسمومیت دانش‌آموزان در ایران باید پاسخگو باشندرابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در واکنش به مسمومیت سریالی دانش آموزان در ایران، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «این مسمومیت‌ها باید متوقف شود و عاملان آن باید پاسخگو باشند.»وی ضمن بازنشر توییت سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در این زمینه، تأکید کرد: «هیچ کس نباید مانع تحصیل دختران ایران شود، زیرا تحصیل یک حق انسانی است و برای پیشبرد امنیت اقتصادی زنان ضروری است.

آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز در توییتی نوشته است: «گزارش‌ها از مسمومیت گستردۀ دختران دانش آموز در ایران و احتمال ارتباط آن با حضور در اعتراضات، بسیار نگران کننده است».وی در ادامه تأکید کرد: «باید تحقیقات معتبر و مستقلی در این زمینه انجام شود و عاملان این اقدام باید پاسخگو باسند».

تداوم مسمومیت‌های سریالی دانش‌آموزان در ایران، با واکنش‌های گستردۀ جهانی روبرو شده است.این در حالی است که به رغم گذشت بیش از سه ماه از آغاز مسمومیت دختران دانش آموز در ایران، مقامات این کشور از منشأ این مسمومیت ها ابراز بی‌اطلاعی می کنند.مرتضی خاتمی نائب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در این زمینه گفته است: «طبق بررسی ها، عامل مسمومیت دانش‌آموزان، یک یا ترکیبی از چند گاز بوده و گاز N2 هم جدا شده است ولی علائم مسمومیت را توجیه نمی‌کند ولی دیگر گازهای جداسازی شده از تین محیط‌ها، این علائم را توجیه می‌کند».