Loading...

ايران - شهادت یک مجروح قیام در سنندج و شهادت ۴زندانی قیام زیر شکنجه در ارومیه، گچساران، کرج و اصفهان

image
18-03-2023

ايران - شهادت یک مجروح قیام در سنندج و شهادت ۴زندانی قیام زیر شکنجه در ارومیه، گچساران، کرج و اصفهان

روز چهارشنبه ۲۴اسفند شیرزاد احمدی ۳۱ساله اهل بوکان که روز ۲۶بهمن در بوکان توسط نیروهای سرکوبگر رژیم ربوده شده بود، زیر شکنجه پاسداران خامنه‌ای در بازداشتگاه اطلاعات سپاه در ارومیه به‌شهادت رسید. دژخیمان از تحویل پیکر شهید به خانواده‌اش خودداری می‌کنند.

محمد آریان خوشگوار جوان ۱۸ساله‌ای که روز ۲۶ آبان در مراسم چهلم شهدای قیام در محله حاجی آباد سنندج توسط موتورسواران رژیم با ضربات چاقو مجروح و به کما رفته بود روز سه‌شنبه ۲۳اسفند پس از چهار ماه به‌شهادت رسید.

محسن شجاعی برجویی که روز ۱۲ آبان در مراسم چهلم شهید قیام مهسا موگویی در فولاد شهر اصفهان دستگیر و بر اثر شکنجه‌های وحشیانه به کما رفته بود روز ۱۸ اسفند در بیمارستان خورشید این شهر شهید شد. مراسم خاکسپاری محسن شجاعی روز جمعه ۱۹ اسفند در فولاد شهر اصفهان با حضور گسترده مردم برگزار شد.

یکی از دستگیر شدگان قیام به‌نام امیر همت آزاد که در اعتراضات دستگیر و بر اثر ضربات باتون به سرش در کما به‌سر می‌برد بعد از سه ماه روز ۱۸ اسفند در بیمارستان رجایی کرج به‌شهادت رسید. نیروهای سرکوبگر خانواده‌اش را تهدید کرده‌اند که دلیل مرگ او را سکته و خون‌ریزی مغزی عنوان کنند.

صادق فولادی وندا اهل گچساران که روز ۱۴بهمن در یکی از خیابانهای این شهر توسط مأموران اطلاعات سپاه ربوده شده بود، روز ۲اسفند پیکرش در حالی‌که دست و پایش بسته و به‌شدت مجروح شده بود در یکی از کانالهای آب پیدا شد. صادق فولادوند یک ورزشکار حامی کودکان کار بود.

در یک تحول دیگر محی الدین ابراهیمی زندانی سیاسی که توسط قضاییه جلادان به اعدام محکوم شده روز گذشته از بند زندانیان سیاسی ارومیه به سلول انفرادی منتقل شد و زندانبانان گفته‌اند حکم اعدام او به‌زودی اجرا خواهد شد. او یکبار دیگر در ۱۳۸۹، چهارده ماه زندانی شده بود. وی در آبان ۹۶ مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و به‌شدت زخمی و بازداشت و به اعدام محکوم شد.

مقاومت ایران بار دیگر بر ضرورت اقدام فوری ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای نجات محی الدین ابراهیمی و دیگر زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی فرا می‌خواند. پرونده جنایتهای این رژیم باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع و سردمدارانش به‌خاطر چهار دهه نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۵ اسفند ۱۴۰۱ (۱۶ مارس ۲۰۲۳)