Loading...

ايران - کارو پشابادی قربانی مسمومیتهای جنایتکارانه ـ خامنه ای گوساله بازم میگی شیطنته؟

image
13-04-2023

ايران - کارو پشابادی قربانی مسمومیتهای جنایتکارانه ـ خامنه ای گوساله بازم میگی شیطنته؟

گروه حقوق بشری «هه‌نگاو»، یکشنبه ۲۰ فروردین، از مرگ کارو پشابادی، نوجوان ۱۶ ساله اهل روستای پشاوه از توابع شهرستان کامیاران خبر داد.

او روز ٢٤ اسفند ماه سال گذشته در مدرسه محل تحصیلش در تهران، بر اثر استشاق گاز به کار رفته در یک حمله شیمیایی، جهت مداوا به بیمارستان میلاد منتقل شد. کارو بیش از سه هفته در این بیمارستان بستری بود و سرانجام روز جمعه ۱۸ فروردین درگذشت.

پیکر این کودک قربانی حملات شیمیایی به مدارس، شامگاه ١٩ فروردین، در روستای پشاوه شهرستان کامیاران به خاک سپرده و مراسم ختمش روز یکشنبه ٢٠ فروردین برگزار ‌شد.

به نقل از سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت، از آذر ماه سال گذشته تا کنون، در پی مسمومیت‌های مشکوک با گاز در مدارس، حدود سیزده هزار دانش‌آموز به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کرده‌اند.

مسمویت‌های دانش آموزان به ویژه در مدارس دخترانه از ماه آذر سال گذشته آغاز شد و تشنج و ترس بسیاری برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان ایجاد کرد. علی‌رغم وسعت این اتفاق و تعداد بالای قربانیان در سراسر کشور، ماهیت و عاملان آن هنوز ناشناسند. مقامات جمهوری اسلامی هم تاکنون هیچ موضع مشخصی در این باره نگرفته‌اند. بخشی از جامعه ایران این عملیات زنجیره‌ای را به مسلمانان افراطی نسبت می دهند.