Loading...

ايران - اعدام زندانی سیاسی محی‌الدین ابراهیمی و ۵زندانی دیگر در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

image
18-03-2023

ايران - اعدام زندانی سیاسی محی‌الدین ابراهیمی و ۵زندانی دیگر در ارومیه، ۷۳ اعدام در اسفند

حزب دموکرات کردستان ایران امروز از اعدام محی‌الدین ابراهیمی زندانی سیاسی کرد اهل شهرستان اشنویه از سوی جلادان رژیم در زندان مرکزی ارومیه خبر داد و نوشت لوث این رژیم جانی باید از جهان برچیده شود. محی‌الدین ابراهیمی در آبان ۱۳۹۶ به هنگام دستگیری مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت و به‌شدت زخمی شد. وی پس از ۵سال و نیم زندان و به‌رغم فراخوانهای داخلی و بین‌المللی اعدام شد. دژخیمان در وحشت از اعتراضات مردمی از تحویل پیکر او به خانواده‌اش خودداری کرده‌اند.

علاوه بر این امروز قضاییه جلادان ۵ زندانی دیگر در ارومیه را اعدام کردند. قربانیان عشیر عباس‌نژاد، جهانبخش رادلویی، حسن عمری، یاسین رشیدی و محمد ایوبیان نام دارند.

همزمان دادستان ضد انقلاب لرستان از اعدام یک زندانی دیگر در خرم‌آباد در ارتباط با قتل یک سرگرد نیروی انتظامی خبر داد (تسنیم ۲۶اسفند۱۴۰۱).

به این ترتیب اعدام‌های ثبت شده از ابتدای اسفند دست کم به ۷۳نفر می‌رسد.

خانم مریم رجوی در ارتباط با اعدامهای امروز به‌ویژه اعدام یک زندانی سیاسی گفت: خامنه‌ای جلاد شب نوروز هم از کشتار دست نمی‌کشد، بامداد امروز ۷ زندانی از جمله یک زندانی سیاسی را در ارومیه اعدام کردند. جوانان دلیر ایران‌زمین این جنایات را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت، بی‌عملی جامعه جهانی در مقابل رژیم شکنجه و اعدام لگدمال کردن ارزشهای حقوق‌بشری است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ اسفند ۱‍۴۰۱ (۱۷ فوریه ۲۰۲۳)