Loading...

سخنرانی خانم مریم رجوی در کنفرانس قیام و مقاومت علیه رژیم اعدام با حضور مایک پمپئو

image
07-10-2023

سخنرانی خانم مریم رجوی در کنفرانس قیام و مقاومت علیه رژیم اعدام با حضور مایک پمپئو

دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو وزیر خارجه قبلی آمریکا
 
 دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو
بعدازظهر جمعه، ۱۴مهرماه ۱۴۰۲، خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با آقای مایک پمپئو، وزیر خارجه قبلی ایالات متحده دیدار و درباره وضعیت انفجاری جامعه ایران به گفتگو و تبادل نظر پرداخته و تأکید کردند که رژیم به‌رغم سرکوب وحشیانه، از جمله افزایش چشمگیر اعدام‌ها، در خاموش کردن شعله‌های قیام شکست‌خورده است.
آقای پمپئو تصریح کرد که در جریان تظاهرات، مردم ایران روشن ساخته‌اند که ایران هرگز به دیکتاتوری شاه باز نمی‌گردد و به استبداد مذهبی حاکم هم تن نخواهد داد.

وی افزود: جهان می‌باید این واقعیت را به‌رسمیت بشناسد که قیامها با هدف یک جمهوری دموکراتیک و آزاد که هیچگونه دیکتاتوری در آن جایی ندارد، صورت گرفته‌اند.

آقای مایک پمپئو تأکید کرد که رژیم ایران هر کاری بکند محکوم به شکست است و تغییر در ایران تنها توسط کسانی صورت خواهد گرفت که در راستای تحقق آن فعالیت کرده‌اند، بهای آن را پرداخته‌اند و دارای یک ساختار تشکیلاتی هستند که این هدف را محقق کند. مقاومت سازمان‌یافته داخل کشور تحت رهبری مجاهدین مستمراً توانایی‌های خودش را افزایش داده است.

وی افزود: از این‌که دفتر فرستاده ویژه در مورد ایران در وزارت امور خارجه، در بحبوحه قیام ایران، تصمیم گرفت به جای حمایت از معترضان، به‌دنبال جلب رضایت رژیم حملات خود را بر سازمان مجاهدین خلق، کسانی که به‌دنبال آزادی و دموکراسی در ایران هستند، متمرکز کند منزجر شده است و هیچ آمریکایی وطن‌پرست، جمهوریخواه یا دموکرات، نباید این را بپذیرد.

در مورد وضعیت اشرف‌۳ در آلبانی، آقای پمپئو گفت ایالات متحده باید تمام تلاش خود را برای کمک به دولت آلبانی در مقابله با تهدیدها، ارعاب و باج‌گیری رژیم ایران انجام دهد تا حفاظت کامل از پناهندگان سیاسی ایرانی را که در اشرف‌۳ زندگی می‌کنند، تضمین کرده و از تحقق خواسته‌های رژیم ایران برای ضربه زدن به قهرمانان ساکن آنجا جلوگیری کند.

در رابطه با آینده ایران وی خاطرنشان کرد که سیاست ایالات متحده در قبال ایران باید حول محور حمایت از اپوزیسیون سازمان‌یافته و افزایش فشار بر رژیم تا زمان سقوط آن متمرکز باشد.

خانم رجوی ضمن تشکر از آقای پمپئو به‌خاطر سیاست قاطعی که در وزارت‌خارجه آمریکا علیه استبداد مذهبی حاکم بر ایران در پیش گرفت، گفت: به‌رغم همه تلاش‌های سرکوبگرانه، از جمله افزایش اعدامها و دستگیریهای گسترده، رژیم آخوندی نتوانسته است شعله‌های قیام را خاموش کرده و در ضعیف‌ترین نقطه تاریخ خود ظرف ۴۴سال گذشته قرار دارد.

خانم رجوی هم‌چنین خاطر نشان کرد: به تجربه ثابت شده است هر کجا که دولتهای خارجی علیه مقاومت ایران موضع گرفته‌اند، پای رژیم آخوندی و یا نفوذی‌های آن در میان بوده است. سیاست استمالت از آخوندها علیه عالی‌ترین مصالح مردم ایران و صلح و امنیت در منطقه است و جامعه بین‌المللی باید حاکمان ایران را به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت مورد حسابرسی قرار دهد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵مهر۱۴۰۲ (۷اکتبر ۲۰۲۳)

 

Image

مریم رجوی: وحشت رژیم از یک جنبش سراسری که برای تغییر اساسی در ایران آماده است


اجازه بدهید در ابتدا به هموطنان بلوچ درود بفرستم. آنها در سالگرد قیام زاهدان که در آن ۱۲۰نفر از هموطنان بلوچ به دست رژیم کشته شدند، اعتراضهای شجاعانه‌یی به‌پا کردند و زیر شلیک گلوله و گاز اشک‌آور با نیروهای سرکوبگر به مقابله پرداختند.

هم‌چنین به جوانان دلیری درود می‌فرستم که در سالگرد قیام ۱۴۰۱به اقدام‌های اعتراضی زیادی دست زدند. این به‌رغم بسیج حداکثری سپاه پاسداران و بسیج و نیروی سرکوبگر انتظامی بود. به‌گفته رژیم در روز ۲۵شهریور، تنها در تهران ۶۰۰ زن دستگیر شدند.

سرکوب زنان هم‌چنان ادامه دارد. و اخیراً یک دختر ۱۶ساله به بهانه عدم رعایت حجاب اجباری، به‌شدت توسط عوامل سرکوبگر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و اکنون در کما به‌سر می‌برد. رژیم برای جلوگیری از هر حادثه‌یی بیمارستان را محاصره کرده است.

ارگانهای بین‌المللی و سازمانهای حقوق زنان را فرامی‌خوانم که این موضوع را محکوم کرده و در رابطه با آن تحقیقات بیشتری به‌عمل بیاورند.

آمادگی اجتماعی برای ادامه قیام‌ها


اما در مورد قیام سال گذشته چند نتیجه‌گیری مهم و عملی هست که مایلم به آن اشاره کنم:

اول، به‌رغم سرکوب شدید، آمادگی اجتماعی برای ادامه قیام‌ها بیشتر شده است. خامنه‌ای و سپاه پاسداران نمی‌توانند از فوران دوباره این آتشفشان جلوگیری کنند.

دوم، دولتهای غرب به‌طور گسترده به رژیم کمک کرده‌اند. به‌عنوان مثال، شل کردن تحریم‌ها درآمد نفت را افزایش داده است. با این حال خامنه‌ای و رئیس‌جمهور جلادش، ابراهیم رئیسی در خارج کردن رژیم از بن‌بست شکست‌خورده‌اند. بحرانهای اقتصادی- اجتماعی شدید‌تر شده و نارضایتی اجتماعی افزایش یافته است.

رسانه‌های حکومتی، روزانه گزارشهایی از حملات فزاینده جوانان به سپاه پاسداران می‌دهند. این گزارشها نشان می‌دهند که مردم از سپاه نمی‌ترسند.

اما سومین نتیجه‌گیری این است که تاثیرات اجتماعی مجاهدین و شورای ملی مقاومت به‌طور خاص در داخل ایران پیشرفت چشم‌گیر داشته است. به‌رغم دستگیری هزاران عضو کانون شورشی، شبکه آنها در بسیاری از استانهای کشور گسترش یافته است.

Image

وحشت رژیم از یک جنبش سراسری


در رابطه با قیام سال گذشته رئیس به‌اصطلاح مجلس رژیم گفت: «بیش‌ترین نقش را در اجرا و سامان‌دهی این حوادث، مجاهدین برعهده داشتند» نظریه‌پردازان رژیم می‌گویند «موضوع اصلی ما در کشور، مجاهدین خلق است و باید به آنها بپردازیم». آنها می‌گویند: «ما امروز با یک سازمان دوم روبه‌رو هستیم» که «خطرناک‌تر و قطعاً خطرناک‌تر» است.

منظورشان این است که سازمان مجاهدین شبکه بزرگی را در داخل ایران گسترش داده است.

به‌همین دلیل، رژیم برای مقابله با پیشرفت‌های مقاومت، حملاتش به مجاهدین را تشدید کرده است. در داخل ایران با سرکوب و در پهنه بین‌المللی این کار را با شیطان‌سازی مقاومت و درخواست از دولتها برای محدود‌سازی آن انجام می‌دهد. به این ترتیب رژیم تلاش می‌کند خود را سرپا نگهدارد. موضوع اصلی وحشت رژیم از یک جنبش سراسری است که برای تغییر اساسی در ایران آماده است.

سیاست ورشکسته مماشات


مدت‌هاست که دیگر هیچ‌یک از مدافعان استمالت قادر نیستند به‌طور علنی از این رژیم قاتل دفاع کنند. دیگر کسی نمی‌تواند ادعا کند که در فاشیسم دینی یک جناح میانه‌رو وجود دارد.

به جای آن مماشاتگران روی سه استدلال تکیه می‌کنند:

اول- آنها می‌گویند اگر این رژیم سرنگون شود، اوضاع بدتر می‌شود.

دوم- آنها می‌گویند که رژیم قادر است قیام‌ها را مهار کند.

سوم و مهم‌تر این که، آنها وجود یک آلترناتیو معتبر را انکار می‌کنند و می‌گویند که مجاهدین در داخل ایران حمایت ندارند.

اخیراً دولت آمریکا یک کمک مالی قابل توجه به رژیم داد. توصیف شما آقای وزیر، در این مورد قلب موضوع را روشن ساخت. شما گفتید: این به‌معنای واقعی کلمه حمایت مالی گسترده از بزرگترین دولت حامی تروریسم است.

اما برای آخوندها بالاترین کمک‌رسانی انکار وجود یک آلترناتیو معتبر و نقش تعیین‌کننده مجاهدین و شورای ملی مقاومت در معادله ایران و محدود کردن تأثیر آنها از طریق انکار حقوق‌شان و ایجاد موانع برای آن‌هاست.

در روزهای اخیر فاش شد که رژیم آخوندی به‌خاطر سیاست مماشات، شبکه‌یی از مأموران خودش را در ارگانهای مختلف دولت آمریکا نفوذ داده است. مغز متفکر و رابط این شبکه با رژیم، یک عضو سپاه پاسداران است.

وظیفه این شبکه پمپاژ اطلاعات غلط مورد نظر رژیم ایران به درون مراکز تصمیم‌گیری در آمریکا بوده است. وجه مشترک اعضای این شبکه دشمنی با مجاهدین است که بخشی از آن در دهها مقاله و بی‌شمار توئیت توسط همین افراد منعکس است.

در چهار دهه گذشته هر بار که دولتهای خارجی علیه مجاهدین موضع گرفته‌اند، آخوندها پشت آن بوده‌اند. این دولتها سیاست ورشکسته‌یی را ادامه می‌دهند بر ضد قیام مردم ایران و بر ضد صلح و امنیت جهان.

سیاست آینده‌دار و سیاست مدافع آزادی ایران و صلح و امنیت جهان در قطعنامه‌های ۱۰۰ و ۶۲۷مجلس نمایندگان آمریکا بیان شده است. مطمئنم که درستی سیاستی که توسط ۱۲۴تن از رهبران سابق و ۳۶۰۰ قانونگذار از سراسر جهان توصیه شده است به زودی اثبات خواهد شد. آنها از قیام مردم برای سرنگونی رژیم و استقرار یک جمهوری دموکراتیک دفاع کردند. آنها از آلترناتیو دموکراتیک و طرح مقاومت ایران برای آینده ایران حمایت کردند.

مردم ایران برای به‌زیر کشیدن استبداد دینی عزم جزم دارند. آنها هر نوع دیکتاتوری چه شاه و آخوندها را رد می‌کنند. بی‌تردید ایران آزاد خواهد شد.

 

برگرفته از سایت مریم رجوی