Loading...

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰ اعدام در ۵ روز گذشته

image
31-12-2023

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰ اعدام در ۵ روز گذشته

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰ اعدام در ۵روز گذشته

 

خانم مریم رجوی: مماشات، فاشیسم دینی را که تنها با اعدام در داخل و ترور و جنگ‌افروزی در خارج بر سرکار است، در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است.

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام مردم ادامه دارد. تنها طی ۵روز از ۶ تا ۱۰دی دست‌کم ۳۰زندانی توسط دژخیمان خامنه‌ای بدار آویخته شدند.

امروز ۱۰دی در آخرین روز سال میلادی دست‌کم ۷زندانی، شیر احمد سنجرانی و ۵زندانی دیگر در زندان مرکزی بیرجند و نوراحمد قلندرزهی در زندان مرکزی شیراز به‌دست جلادان حلق‌آویز شدند. شنبه ۹دیماه عبدل شاوالی در زندان قزلحصار اعدام شد.

روز جمعه ۸دی خبرگزاری قضاییه جلادان از اعدام جنایتکارانه ۴زندانی در زندان ارومیه به نام‌های وفا هناره، آرام عمری، رحمان پرهازو و نسیم نمازی به اتهام جاسوسی برای اسراییل خبر داد. طبق خبرگزاری قضاییه رژیم، این پرونده ۱۰متهم دارد. سایر متهمان هر یک به ۱۰سال حبس محکوم شده‌اند. این اعدامهای شتاب‌زده همراه با اعترافات اجباری به تلافی هلاکت پاسدار سرتیپ رضی موسوی در سوریه صورت گرفته است. در همین روز عسگر عبدالله پریخانی در زندان مشکین شهر اعدام شد.

روز پنجشنبه ۷دی علاوه بر یک زندانی که در نجف‌آباد در ملأعام بدار آویخته شد، کریم امینی خواه در زندان مرکزی بندرعباس، حسن رهبر در زندان مرکزی گرگان، رضا عیوضی در زندان کاشان و یک زندانی در زندان مرکزی یزد به دست جلادان خامنه‌ای اعدام شدند. روز چهارشنبه ۶دی نیز ۱۲زندانی را در زندانهای بیرجند و همدان و زندان قزلحصار اعدام کردند.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران موج اعدامهای دستجمعی و شتاب‌زده و اعدام ۳۰زندانی در ۵روز گذشته را رکورد کم‌سابقه‌یی از شقاوت و جنایت خواند و گفت سکوت و بی‌عملی و مماشات با فاشیسم دینی که تنها با اتکا به شکنجه و کشتار و اعدام در داخل و ترور و جنگ‌افروزی در خارج بر سرکار است، این رژیم را در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰دیماه ۱۴۰۲ (۳۱دسامبر ۲۰۲۳)