Loading...

اکثریت پارلمان ایتالیا - بیانیه «حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی»

image
11-05-2024

اکثریت پارلمان ایتالیا - بیانیه «حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی»

اکثریت پارلمان ایتالیا

بیانیه «حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی»

با امضای۲۰۲ نماینده شامل ۴نایب‌رئیس پارلمان، ۳دبیر پارلمان

۱۲رئیس کمیسیون پارلمانی، رؤسای ۶گروه پارلمانی

۵معاون وزیر، ۳معاون پیشین نخست‌وزیر و یک وزیر پیشین

 

فراخوان به همه دولتها برای حمایت از برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی

به‌رسمیت شناختن حق مردم برای قیام

و حق کانون‌های شورشی برای مقابله با پاسداران

 

تأکید بر حقوق مجاهدین اشرف۳

در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق بشر

و فراخوان به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام ۱۳۶۷

 

تأکید بر نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران

و اعمال تحریم‌های نفتی علیه رژیم

 

بیانیه ایران

حمایت از آزادی و مقاومت در ایران برای صلح و امنیت جهانی

 

بیانیه اکثریت پارلمان ایتالیا-۱۴۰۳

سرکوب بیرحمانه مردم ایران از جمله اقلیتهای قومی و مذهبی، مایه نگرانی عمیق است.

در جریان قیام ۲۰۲۲ به‌گفته گزارشگر سازمان ملل در مورد حقوق‌بشر در ایران «ویدئوهای تأیید شده نشان می‌دهد نیروهای امنیتی به‌طور عامدانه از فاصله نزدیک به معترضان غیرمسلح در ایران شلیک می‌کنند».

ایران رکورددار اعدام به نسبت جمعیت در سطح جهان است. تنها در سال ۱۹۸۸ با حکم ولی‌فقیه خمینی برای اعدام مجاهدین سرموضع، ۳۰هزار زندانی سیاسی در عرض چندین هفته قتل‌عام شدند.

رژیم ایران با تشکیل یک دادگاه فرمایشی و غیابی برای رهبری مقاومت و ۱۰۰ تن از اعضای مجاهدین خلق با اتهاماتی مانند محاربه، قصد دارد برای اقدامات تروریستی علیه آنها به‌خصوص در اروپا زمینه‌سازی کند و هم‌چنین اروپا را برای محدود کردن مخالفان به‌ویژه در اشرف۳ در آلبانی تحت فشار قرار دهد. قضاییه این رژیم اهرم سرکوب خامنه‌ای برای کشتار و تروریسم است.

اروپا جولانگاه تروریسم دولتی ایران است. در فوریه ۲۰۲۱ دادگاه آنتورپ بلژیک، یک دیپلمات در حال خدمت ایرانی را به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در برنامه سالانه شورای ملی مقاومت ایران در حومه پاریس به ۲۰سال زندان محکوم کرد.

دیکتاتوری دینی حاکم رفرم‌پذیر نیست. مردم ایران در قیام ۲۰۲۲ هر گونه دیکتاتوری اعم از سلطنتی یا دینی را رد کردند و خواستار تغییر رژیم برای استقرار یک جمهوری دموکراتیک شدند.

مردم ایران از هر گونه حقوق سیاسی و مدنی محروم شده‌اند، در حالی‌که در مقدمه اعلامیه جهانی حقوق‌بشر با تأکید بر حقوق بنیادین همه انسان‌ها آمده «از آنجایی که اساساً حقوق انسانی را باید با اجرای قانون حمایت کرد تا بشر به‌عنوان آخرین علاج ناچار به قیام بر ضد ظلم و فشار نشود»

رژیم ایران نیروی محرک در جنگ خاورمیانه و حملات به کشتیرانی و تجارت آزاد در دریای سرخ می‌باشد. سرمار در ایران است. سپاه پاسداران با گروه‌های نیابتی‌اش عامل گسترش ترور و مانع صلح و امنیت در منطقه و جهان است.

۱-نقض فاحش حقوق‌بشر به‌ویژه سرکوب زنان را در ایران محکوم می‌کنیم و فراخوان به حسابرسی از مسئولان قتل‌عام سال ۱۳۶۷ به‌خاطر جنایت مستمر علیه بشریت می‌دهیم.

۲-مردم ایران شایسته برخورداری از یک نظام دموکراتیک هستند. ما همه دولتها را فرا می‌خوانیم که از برنامه ۱۰ ماده‌یی خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت برای یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت، و برابری زن و مرد حمایت کنند.

۳-اقدامات رژیم ایران علیه مخالفان ایرانی در اشرف۳ در آلبانی را قویاً محکوم می‌کنیم و بر حقوق آنها در چارچوب کنوانسیون ۱۹۵۱ ژنو و کنوانسیون اروپایی حقوق‌بشر تأکید می‌کنیم

۴-رژیم ایران همه راههای فعالیت سیاسی برای تغییر را بلوکه کرده، لذا جهان آزاد باید حق مردم ایران برای قیام و حق واحدهای مقاومت (کانون‌های شورشی) برای مقابله با سپاه پاسداران را به‌رسمیت بشناسد.

۵-ما نقش مخرب رژیم ایران در خاورمیانه و سیاست جنگ‌طلبانه آن را قویاً محکوم می‌کنیم و به لیست‌گذاری تروریستی سپاه پاسداران و اجرای تحریم‌های نفتی علیه این رژیم فرا می‌خوانیم.